فولاد با شکست تراکتور آسیایی شد

لیگ نوزدهم فوتبال با پیروزی فولاد مقابل تراکتور، توقف سپاهان مقابل پیکان و سقوط پارس جنوبی به لیگ دسته اول به پایان رسید. به این ترتیب فولاد بعد از پرسپولیس و استقلال آسیایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، در هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال هشت دیدار به صورت همزمان برگزار شد.

در یکی از بازی های حساس امروز، فولاد در خوزستان میزبان تراکتور بود. این دیدار جنگ کسب سهمیه بین دو تیم بود و در نهایت تیم فولاد با یک گل پیروز شد.

فولاد با این برد به عنوان سوم لیگ رسید و بعد از پرسپولیس و استقلال سهمیه آسیا گرفت. تراکتور که با این باخت در رده چهارم جدول جای گرفت، تنها در صورتی آسیایی می شود که یا خودش در جام حذفی قهرمان شود یا یکی از تیم های استقلال و پرسپولیس.

در دیگر بازی تعیین کننده برای سهمیه آسیا و سقوط به لیگ دسته اول، سپاهان در تهران به مصاف تیم پیکان رفت. این مسابقه با نتیجه تساوی یک – یک تمام شد. سپاهان که برای قهرمانی در این فصل بسته شده بود، با این نتیجه عملا به رده پنجم جدول سقوط کرد و لیگ را به بدترین شکل به پایان رساند.

تیم پارس جنوبی هم امروز به مصاف نفت مسجد سلیمان رفت. پارس با یک گل شکست خورد و به همراه شاهین شهرداری بوشهر به لیگ دسته اول سقوط کرد.

نتایج ۶ دیدار از مسابقات امشب به این ترتیب است:

* پیکان یک – سپاهان یک
گل: محمد محبی (۴۵) برای سپاهان و شهریار مغانلو (۵۱ – پنالتی) برای پیکان

* ماشین سازی یک – صنعت نفت صفر
* گل: فردین عابدینی (۳۸) برای ماشین

* فولاد یک – تراکتورسازی صفر
گل: عارف آقاسی (۷) برای فولاد

* ذوب آهن۲ – گل گهر ۳
گل: امین پورعلی (۲۳)، میلاد کمندانی (۴۵) و یونس شاکری (۶۰) برای گل گهر و دارکو بیدوف (۳+۴۵ و ۸۵) برای ذوب آهن

* نفت مسجد سلیمان یک – پارس جنوبی صفر
گل: امید سینک (۸۸) برای نفت

* شهرخودرو صفر – نساجی مازندران صفر

دکمه بازگشت به بالا