آلبوم «باب السلام» توسط گروه بین المللی طارق تبریز منتشر شد

آلبوم صوتی نواهای عاشورایی با عنوان "باب السلام" به همت گروه بین المللی تواشیح و مدیحه سرایی طارق تبریز تولید و منتشر شد.

آلبوم باب السلام سومین آلبوم عاشورایی گروه تواشیح طارق است که پس از آلبوم‌های قانلی شفق و شبیر در ۹ قطعه تولید شده است.

محتوای این آلبوم بیشتر به تبیین پیام‌ها و اهداف نهضت عاشورا و همچنین شاخص سازی در سیره اهل بیت(ع) و اصحاب امام حسین(ع) پرداخته و سعی شده است شاخصه‌هایی ارزشمند از یک شیعه عاشورایی در آلبوم ارائه شود.

به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان، تولید آلبوم باب السلام در جهت غنی سازی محتوای عزاداری شیفتگان اهل بیت(ع) و همچنین ارائه نواهای اصیل عاشورایی با تلفیق شیوه‌ها و سبک‎های صحیح روز تولید شده و بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب، این آلبوم به منظور اشاعه فرهنگ مواسات فرهنگی و نذر فرهنگی به صورت رایگان توزیع می‌شود.

تمامی امور انتخاب اشعار، آهنگسازی و خواندن اشعار توسط اعضای گروه طارق تبریز انجام شده است، آلبوم صوتی طارق بدون استفاده از منابع دولتی و فقط با حمایت خیرین و همچنین موسسه فرهنگی قرآن و عترت طارق تبریز تولید شده و برای تنظیم قطعات آن از بهترین هنرمندان عرصه موسیقی آئینی کشور استفاده شده است.

در این آلبوم از حضور افتخاری خدام الحسین علیه السلام همچون حجه الاسلام المسلمین بلاغی، حاج مجید محمدزاده، مهدی قربانی، مهدی لیثی و وحید غفران نیا استفاده شده است.

آلبوم باب السلام ششمین آلبوم صوتی گروه طارق تبریز است که در آن سید محمدحسین بلاغی، میثم ناعمی، مهدی محمدزاده، ناصر بخت آور، اکبر شوقی، سعید زارعان و مهدی محمدی به همنوایی پرداخته‌اند و تمامی قطعات آن در پایگاه اینترنتی به نشانی www.Tareq.ir برای عموم قابل دانلود و بهره برداری است.

دکمه بازگشت به بالا