در هفته دولت صورت پذیرفت ؛

بهره برداری از طرح آبرسانی به  روستاهای رحمت آباد و فیلور شهرستان نجف آباد

به گزارش ارک خبر :مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان در مراسم  بهره برداری از پروژه ی آبرسانی به  روستاهای رحمت آباد و فیلور شهرستان نجف آباد، که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد برگزار شد اعلام کرد: با اتصال شبکه توزیع آب این روستاها به طرح آبرسانی اصفهان بزرگ، آب شرب ساکنان این منطقه به صورت پایدار تامین گردید.

هاشم امینی با بیان اینکه این اقدام از آثار مثبت یکپارچه سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی می باشد، افزود: با تحت پوشش قرار گرفتن روستاهای رحمت آباد و فیلور در طرح آبرسانی اصفهان بزرگ، آب شرب جمعیتی بالغ بر  ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی این روستاها  از نظر کمی و کیفی به طور قابل ملاحظه ای ارتقا می یابد.

وی با اشاره به اینکه تا قبل از اجرای این پروژه آب این دو روستا از طریق دو حلقه چاه با دبی ۱۷ لیتر بر ثانیه تامین می شد، عنوان کرد: آب شرب مورد نیاز این منطقه ۴۷ لیتر در ثانیه بوده است که با اجرای این پروژه مشکل افت فشار و بعضا قطعی آب شرب ساکنان این دو روستا مرتفع شد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان افزود: با بهره بردری از طرح آبرسانی به روستاهای رحمت آباد و فیلور بیش از ۱۱۵۰  مشترک از آب با کیفیت بهره مند می شوند.

وی گفت: طول شبکه توزیع آب این روستاها بیش از ۱۳ کیلومتر است که با رقمی معادل ۵ میلیارد ریال اتصالات این شبکه توزیع به طرح آبرسانی اصفهان بزرگ صورت گرفت.

مهندس هاشم امینی در خصوص اجرای شبکه فاضلاب در روستاهای رحمت آباد و فیلور اعلام کرد: درصدد هستیم با مشارکت دهیاران و بخشداران، اجرای شبکه فاضلاب برخی از روستاها که در مجاورت شهرها قرار دارند را در دستور کار قرار دهیم.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان اعلام کرد: در هفته دولت ۱۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۱۸ میلیارد تومان، با بیش از ۴۰۰ کیلومتر لوله گذاری آب و فاضلاب در ۹۳ شهر و بیش از ۹۰۰ روستا در سطح استان به بهره برداری می رسد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا