دستگاه تراش دیسک ترمز در آذربایجان‌شرقی تولید شد

یک شرکت فن آور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، موفق به طراحی و ساخت دستگاه تراش دیسک ترمز خودرو (دیسک تراش درجا)  برای نخستین بار در کشور شد.

این دستگاه با نام تجاری ثبت شده «یونارآک» توسط شرکت فناور ماشین سازی امین صنعت اورین مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی  طراحی و ساخته شده است.

آرش حسینلو، مدیر بازرگانی این شرکت، با اشاره به عملکرد این دستگاه خاطرنشان کرد:  اگر در هنگام رانندگی در سرعت های پنجاه کیلومتر به بالا، هنگام ترمز کردن فرمان و ترمز خودرو لرزش داشته باشد، نشانگر این است که دیسک ترمز خودرو تاب برداشته است و لازم است تاب و لنگی دیسک ترمز با تراش دیسک ترمز برطرف شود.

وی اضافه کرد: در روشهای عمومی دیسک ترمز از خودرو جدا و برای رفع تاب و لنگی به تراشکاری ارسال می شود.

حسینلو با اعلام اینکه دستگاههای دیسک تراش این شرکت در ۲ شکل رومیزی و پرتابل (روکار) تولید شده است، گفت: دستگاه روکار برای تراش و رفع تاب و لنگی دیسک ترمز کلیه خودروهای سواری به شکل پرتابل  بر روی خودرو نصب شده و  مورد استفاده قرار می گیرد و درواقع نیازی نیست دیسک ترمز از روی خودرو باز شده و برای تراش به تراشکار ارسال شود.

وی افزود: این دستگاه به شکل درجا ۲ طرف دیسک ترمز را به صورت همزمان در ۱۰ دقیقه ( با احتساب زمان باز و بست چرخ ) تراش می دهد.

وی خاطرنشان کرد: در دستگاه دیسک تراش رومیزی تولیدی این شرکت علاوه بر تراش دیسک ترمز خودروهای باری و سواری ، امکان تراش کاسه چرخ و فلایویل و همچنین سنگ زنی فلایویل بعد از تراش فراهم شده است.

حسینلو با بیان اینکه این شرکت علاوه بر تولید دستگاه های دیسک تراش،  اقدام به طراحی و ساخت  اپلیکیشن خدمت رسان یونارآک کرده است؛ افزود: با به کار گیری این اپلیکیشن توسط مشتریان ، علاوه بر معرفی محصولات شرکت امکان بهره مندی از تمامی خدمات شرکت برای مشتریان فراهم شده است.

وی گفت: افزایش عمر مفید لنت ترمز،  افزایش کیفیت سطح ترمز گیری در سرعت های مختلف، جلو گیری از خروج ارز برای خرید دستگاه های مشابه خارجی ، کاهش چشم گیر هزینه های تعمیر و تعویض دیسک ترمز خودرو و  امکان  استفاده  توسط یک فرد مبتدی در امر تعمیر به دلیل طراحی ساده  از مزایای این دستگاه ها می باشد.

شرکت ماشین سازی امین صنعت اورین،  فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ با استقرار در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی آغاز کرد و در حال حاضر به بیش از ۸۰۰ واحد در سطح کشور خدمات ارائه می دهد.

دکمه بازگشت به بالا