هفت هزار میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی در آذربایجان‌شرقی پرداخت شد

مدیرشعب بانک کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: شعب بانک کشاورزی استان در امسال در مجموع هفت هزار میلیارد ریال به ۵۳ هزار و ۹۱۳ متقاضی تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی پرداخت کرد.

مدیرشعب بانک کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: شعب بانک کشاورزی استان در امسال در مجموع هفت هزار میلیارد ریال به ۵۳ هزار و ۹۱۳ متقاضی تسهیلات در بخش های مختلف کشاورزی پرداخت کرد.

جواد محمودی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیشترین تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در آذربایجان شرقی در مدت سپری شده از سال جاری در بخش زراعت می باشد و در این مدت یکهزار و ۹۰۰ میلیارد ریال برای طرح های زراعی اعم از کاشت و برداشت غلات و حبوبات برای پنج هزار و ۶۱۲ نفر پرداخت شده است.

وی اظهار کرد: در بخش صنایع و خدمات کشاورزی نیز افزون بر ۲هزار و ۳۲۰ میلیارد ریال به ۲هزار و ۶۹۳ نفر و در بخش دام و طیور مبلغ ۸۴۲ میلیارد ریال، به ۲هزار و ۷۰ نفر متقاضی بیشترین تسهیلات  اعطاء شده است.

وی افزود : شعب این بانک بیش از  ۷۴۵ میلیارد ریال تسهیلات نیز برای طرح های باغداری به تعداد ۲هزار و ۵۲۳ نفر و برای طرح های قالی بافی و صنایع دستی روستایی ۱۴۰میلیارد ریال به ۹۰۳ نفر فعال در این بخش تسهیلات پرداخت کرده اند.

محمودی با اشاره به سرفصل قرض الحسنه ازدواج، گفت: شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به تعداد یکهزار و ۳۰۰ زوج با سود چهار درصد پرداخت کردند.

مدیر شعب بانک کشاورزی آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر لزوم افزایش ضریب مکانیزاسیون کشاورزی گفت: شعب استان از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه، ۸۲۰ میلیارد ریال تسهیلات برای یکهزار و ۲۰۰ دستگاه انواع تراکتور، ماشین آلات و ادوات کشاورزی  پرداخت کردند.

وی افزود: با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی، ۱۳۴ واحد گلخانه ای به مساحت ۵۲هزار مترمربع امسال در آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد، برای  این طرح ها  ۲هزار و ۴۱۰ میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی و از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ تامین اعتبار شده است.

محمودی ادامه داد: تاکنون بیش از ۷۵درصد تسهیلات کشاورزی عقد قرداد شده و بقیه در شرف قرارداد می باشد،  با راه اندازی طرح هایی که تسهیلات پرداخت شده علاوه بر استفاده بهینه از آب و خاک و افزایش بازدهی تولید، زمینه اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر به طور مستقیم فراهم می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا