دو پویانمایی کانون به جشنواره انیمیشن گلدن کوکر بلغارستان راه یافتند

دو عنوان از پویانمایی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره بین‌المللی گلدن کوکر ۲۰۲۰ بلغارستان راه پیدا کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، انیمیشن کوتاه «قهرمان» به کارگردانی کیانوش عابدی و «ماهی‌گیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی عنوان این دو پویانمایی کانون است که در جشنواره گلدن کوکر حضور دارند.
این دو پویانمایی که از تولیدات سال ۲۰۱۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کمتر از ۱۰ دقیقه این جشنواره با ۴۸ فیلم دیگر به رقابت خواهند پرداخت.
بر اساس این خبر، انیمیشن «قهرمان» اولین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه این جشنواره تجربه می‌کند.
بر همین اساس، فیلم‌های کمتر از یک دقیقه، فیلم‌های کمتر از ۱۰ دقیقه، فیلم‌های ۱۰ تا ۴۵ دقیقه، فیلم‌های دانشجویی، فیلم بلند، فیلم‌های سریالی، تبلیغاتی، فیلم‌های کودکان، فیلم‌های محیط زیستی و موزیک ویدئو از جمله بخش‌های رقابتی این دوره از جشنواره گلدن ‌کوکر هستند.
هر ساله جوایزی به فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه اهدا می‌شود که در دور دهم این جشنواره، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین از تولیدات سال ۲۰۱۸ کانون برنده بهترین فیلم کوتاه کودکان شد.
جشنواره بین‌المللی انیمیشن گلدن کوکر که از سال ۲۰۱۰ در بلغارستان شروع به فعالیت کرده، نقش مهمی در صنعت انیمیشن ایفا می‌کند و از سوی انیماتورهایی که خود، تهیه کننده هستند برنامه‌ریزی و اداره می‌شود.
یازدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن گلدن کوکر از ۱۱ تا ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ (۱ تا ۶ سپتامبر ۲۰۲۰) در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان در حال برگزاری است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا