دانش‌آموزان باید مهارت زندگی مسالمت آمیز با کرونا را بیاموزند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: دانش‌آموزان باید مهارت سلامتی و زندگی مسالمت آمیز با کرونا ویروس در کنار تحصیل و آموزش و پرورش را بیاموزند.

به گزارش ارک خبر به نقل از ایسنا ،حبیب‌الله خجسته‌پور ۱۵شهریور در آیین‌ نمادین آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در دبیرستان پیامبر اعظم (ص) سمنان با تسلیت ایام محرم حسینی و گرامیداشت بازگشایی مدارس اظهار کرد: فلسفه آموزش و پرورش تحقیق و پژوهش و حل مسئله توسط دانش آموزان است‌.

وی خاطرنشان کرد: شیوع کرونا ویروس فرصتی را ایجاد کرد که دانش آموزان و دیگر آحاد جامعه، فرهنگ زندگی در شرایط کرونایی را بیاموزند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان ادامه داد: آنچه را که در زندگی روزمره اتفاق می‌افتد ، قابل حل است و دانش‌آموزان با بیان و حل مسئله در چگونگی زیستن با کرونا نقش غیرقابل انکاری دارنند.

خجسته‌پور تصریح کرد: زندگی مسالمت آمیز با کرونا در کنار توجه به تحصیل از مهارت‌های مهم برای دانش آموزان است.

وی با بیان اینکه، خانوادها و معلمان امسال باید در کنار هم برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان در تلاش باشند، گفت: در کنار تحصیل، دانش آموزان باید برای کسب مهارت در بخش‌های مختلف زندگی از جمله مقابله با کرونا ویروس تلاش کنند.

خجسته‌پور تصریح کرد: بیش از ۶ ماه است که با ویروس ناشناخته کرونا دست و پنجه نرم می‌کنیم و در این مدت همواره دوگانگی‌هایی در کشور به وجود آمد که به یاری خدواند این چالش‌ها یکی پس از دیگری برطرف شد.

وی گفت: در ماه‌های اول شیوع کرونا ویروس، دوگانه سلامت و معیشت در کشور به وجود آمد اما با اجرای طرح‌های مختلف اقتصادی و دستورالعمل‌های بهداشتی این دوگانه از بین رفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: در آستانه محرم حسینی هم دوگانه سلامت و عزاداری در کشور ایجاد شد که با عملکرد شایسته هیات های عزاداری این دوگانه و جوسازی ها راه به جایی نبرد.

خجسته‌پور ادامه داد: در آستانه بازگشایی مدارس جوسازی‌هایی از سوی برخی رسانه‌های معاند انجام شد که در این جوسازی‌های نادرست با انواع مانع تراشی‌ها ، خواستار عدم تشکیل کلاس و آموزش و پرورش دانش آموزان در کشور بودند که به یاری خدواند این توطئه ها هم راه به جایی نخواهد برد.

وی گفت: وزیر آموزش و پرورش شجاعانه از بازگشایی مدارس دفاع کردند و با رعایت نکات جزئی و کلی دستورالعمل های بهداشتی می توان سال تحصیلی خوبی را در کشور رقم زد.

خجسته پور با بیان اینکه، در اوج جنگ تحمیلی هم آموزش و پرورش تعطیل نشد، گفت: در سال تحصیلی جاری هم نمی توان با شیوع کرونا ویروس آموزش و پرورش را تعطیل کرد و اولیاء گرانقدر دانش آموزان با معلمان همکاری های لازم را داشته باشند.

به گزارش ایسنا-امروز سال تحصیلی جدید با ۱۲۷‌هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در یک هزار و ۸۳ مدرسه در استان سمنان آغاز شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا