کاهش ۱۴ درصدی تلفات رانندگی در آذربایجان شرقی

مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در پنج ماهه اول امسال، 345 نفر به علت حوادث ناشی از تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته با تعداد 402 نفر کشته، حدود 14 درصد کاهش داشته است.

به گزارش ارک خبر به نقل از ایسنا،دکتر علی صفائی‌فرد با اعلام این خبر، گفت: از مجموع تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت در استان، ۲۹۶ نفر مرد و ۴۹ نفر زن بودند که هرکدام به ترتیب ۹ و ۳۷ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با ۲۳۳ فوتی در جاده‌های برون شهری و روستایی، ۷۹ نفر در مسیرهای درون شهری، ۱۴ نفر در جاده‌های خارج از استان و نامعلوم و سایر راه‌ها گزارش شده است؛ هم‌چنین ۱۲ نفر نیز خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و هفت نفر با فاصله بیش از ۳۰ روز از زمان تصادف فوت کرده است.

وی با اعلام این‌که در مرداد ماه امسال، ۷۴ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش داشته است.

صفائی فرد افزود: در پنج ماهه اول امسال تعداد مصدومان حوادث رانندگی مراجعه کننده به ادارات پزشکی قانونی استان ۶۳۵۹ نفر بوده است که از این تعداد ۴۸۲۹ نفر مرد و ۱۵۳۰ نفر زن بودند، این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته که تعداد مصدومان حوادث ترافیکی ۸۰۲۹ نفر گزارش شده بود، حدود ۲۱ درصد کاهش یافته است.

وی گفت: در مرداد امسال نیز ۱۵۴۲ نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته که ۱۷۸۸ نفر بودند، حدود ۱۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، وی یادآور شد: تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در طی سال ۹۸ در استان ۸۸۲ نفر بود که از این تعداد ۱۷۷ نفر زن و ۷۰۵ نفر مرد بوده است. مصدومان این حوادث نیز در سال ۹۸ بالغ بر ۱۷ هزار و ۱۲۶ نفر گزارش شده است که ۴۸۰۰ نفر از آنان زن و ۱۲ هزار و ۳۲۶ نفر مرد هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن