ذوب آهن در انزلی تماشاگری نداشت که تخلف کند

خبرگزاری ارک، از باشگاه ذوب آهن، این باشگاه در اطلاعیه ای پیرامون حواشی پیش آمده پس از مسابقه دو تیم ذوب آهن و ملوان در شهر انزلی در هفته اول دوره پانزدهم لیگ برتر فوتبال ایران توضیحاتی بدین شرح ارائه کرد:
باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان ازمعدود باشگاه های ایران در طی سالیان گذشته است که با وجود ضربات و آسیب های بیشماری که از ناحیه اشتباهات سهوی قضاوت داوران فوتبال کشور متحمل شده است؛ (مستندات این اشتباهات سهوی نیز در آرشیو باشگاه موجود است) هیچگاه به مانند بسیاری از دیگر باشگاه ها داد و فریاد راه نینداخته و فضای عمومی جامعه فوتبال کشور را متشنج نکرده است. درطی سالها و فصل ها، مدیریت و کادرفنی ذوب آهن همواره برای جامعه داوری فوتبال ایران احترام و اهمیت ویژه ای قائل بوده و علیرغم شرایط قابل اعتراضی که بارها بوجود آمده است، سکوت اختیار کرده و در این حوزه تخصصی دخالت نکرده اند. در هرحال صحبت های یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان در پایان دیدار با تیم ملوان انزلی مصاحبه ای عادی و معمولی بود که بسیاری از سرمربیان تیم های لیگ برتری در طول چند سال گذشته بارها و بارها در نشست های خبری شهرهای مختلف ایران بیان کرده و اعتراض خود را به نحوه داوری برخی از بازیهای فوتبال عنوان کرده اند. اما آنچه پس از مصاحبه ایشان از طرف برخی مسئولین فوتبال کشور بیان شد جای تامل دارد.
اسماعیل حسن زاده رئیس محترم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، در مورد این مسابقه در آخرین مصاحبه خود با رسانه ها گفته اند: ‘پاشنه آشیل حوادث و تخلفات انضباطی مصاحبه ها و صحبت هایی است که عوامل تیم ها قبل و بعد از مسابقات انجام می دهند. به عنوان مثال مصاحبه یحیی گل محمدی باعث شد تا شاهد تخلفاتی باشیم و ضمن اینکه تماشاگران این تیم به خاطر مطالبی که سرمربی تیم ذوب آهن مطرح کرده بود، رفتار ناشایستی انجام دادند.’
تعجب در این جاست که در این دیدار، باشگاه ذوب آهن حتی یک نفر از لیدرها و تماشاگران خود را چه به صورت سازمانی و چه به صورت انفرادی به انزلی اعزام نکرده بود و اینکه صحبت های یحیی گل محمدی کدام تماشاگر ذوب آهنی را تحریک کرده است جای پرسش دارد؟ از طرفی آنچه که مشهود می باشد این مساله است که کمیته انضباطی به مصاحبه بعد از بازی یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در سالن کنفرانس ورزشگاه انزلی ایراد گرفته است و این که چگونه این مصاحبه که حداقل نیم ساعت بعد از بازی انجام شده و حداقل یک ساعت بعد از بازی بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفته است، باعث ایجاد تشنج و تخلف تماشاچیان غایب ذوب آهن شده، خود از پرسش های مهم معادلات شکل گرفته است.؟!
در هر حال این باشگاه مثل همیشه به عدالت و قضاوت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران اعتقاد راسخ داشته و مثل همیشه برای جامعه زحمتکش داوری فوتبال کشور، احترام ویژه ای قائل هستیم؛ اما ای کاش…

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا