رئیس اداره اوقاف وامور خیریه ناحیه دوشهرستان اصفهان خبر داد:

کمک ۱۱میلیارد ریالی اوقاف ناحیه دو اصفهان به مساجد در ۶ماهه اول ۹۹

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان گفت: در۶ماهه امسال از محل موقوفات منطبق به ۱۸۴ مسجد ناحیه دو اصفهان ۱۱میلیارد ریال کمک مالی پرداخت شده است.
به گزارش ارک خبر ، حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام اظهار داشت: در راستای اجرای نیات واقفان نیک اندیش اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان در ۶ماهه امسال از محل ۵۸موقوفه به ۱۸۴مسجد ناحیه دو اصفهان ۱۱میلیارد ریال کمک مالی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: براساس وقف نامه های این موقوفات این کمک های مالی جهت تعمیرات و نگهداری بنای مساجد، هزینه های جاری، حقوق خادمین و همچنین برنامه فرهنگی مساجد دارای موقوفه هزینه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین روح الله بیدرام در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر در محدوده اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان ۳۵۸مسجد وجود دارد که فقط ۵۸ مسجد از این تعداد دارای موقوفه هستند
رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان اصفهان ناحیه دو گفت: در این کمک مساجد وهیات مذهبی با توجه به ویروس کرونا و برپایی مراسم عزاداری ،حدود ۳میلیارد ریال دستگاه ضدعفونی کننده که به صورت نمایشگاه شمیم حسینی برگزار شد مورد حمایت قرار گرفتند.
این مقام مسئول اضافه کرد: در صورتی که خیرین و واقفان نیک اندیش برای مساجدی که فاقد موقوفه هستند وقف هایی را به ثبت برسانند این موضوع باعث تقویت جبهه فرهنگی این اماکن مقدس و همچنین کمک به ایجاد درآمد پایدار برای حفظ و نگهداری از این اماکن می شود

دکمه بازگشت به بالا