عدم حضور «روحانی» در مجلس به دلیل پروتکل‌های مقابله با کرونا است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور نیافتن رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت به دلیل پروتکل‌های بهداشتی و مسائل مربوط به کرونا است.

به گزارش ارک خبر به نقل از مهر،حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس طی اخطار قانون اساسی اظهارداشت: طبق اصل ۱۳۱ قانون اساسی در صورتی که رئیس جمهور بیمار باشد یا بیش از دو ماه غیبت کند، باید با إذن مقام معظم رهبری مسئولیت خود را به عهده معاون اول خود بگذارد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور از زمان افتتاح مجلس یازدهم تا امروز در ملاء عام حاضر نشده، در حالی که قسم خورده است که مسئولیت‌های خود را به خوبی اجرا کرده و خدمتگزار مردم باشد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهور باید در روز رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس حضور داشته باشد، تصریح کرد: رئیس جمهور باید امروز در جلسه رأی اعتماد حضور می‌یافت اما از قانون استنکاف کرد.

وی افزود: گفته می‌شود علت عدم حضور رئیس جمهور در مجلس آن است که ستاد ملی مقابله با کرونا به وی اجازه حضور در مجلس را نداده که سئوالی برای ما پیش می‌آید مبنی بر اینکه آیا ستاد ملی مقابله با کرونا فقط برای یک نفر تشکیل جلسه می‌دهد؟

سلیمی گفت: چطور رئیس قوه قضائیه و رئیس مجلس شورای اسلامی در این شرایط کرونایی به سفر می‌روند اما رئیس جمهور حتی در مجلس هم حاضر نمی‌شود؟ رئیس جمهور باید قانون اساسی را بخواند تا بلکه با وظایف خود آشنا شود.

محمدباقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهارداشت: عدم حضور رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد خلاف آیین نامه نیست و وی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مسائل مربوط به کرونا در مجلس حضور نیافته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا