آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی آمل کنترل شده است

خبرگزاری ارک، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مازندران گفت: آتش سوزی در ارتفاعات جنگلی روستاهای کمربن و شاهزید به نام شیردار اسی که از عصر سه شنبه شروع شده، با حضور مردم محلی و ماموران مهار و تحت کنترل قرار گرفته است.

اسحاق محسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر سوختن درختان فرسوده و خشک شده وجود دارد ، ولی با حضور ماموران سوختن این چوب ها تحت کنترل است.
وی با بیان اینکه به علت سخت گذر و صخره ای بودن محل آتش سوزی، امکان اعزام ماشین های آتش نشانی و تانکرهای حمل آب وجود ندارد، تصریح کرد: آتش فعلی خطری برای درختان زنده ندارد.
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان مازندران با بیان اینکه حدود چهار هکتار از جنگل های منطقه دچار خسارت شده است،خاطر نشان کرد: حضور به موقع و همکاری مردم محلی در مهار آتش سوزی نقش اساسی و تعیین کننده ای داشته است.
در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود 295 هزار هکتارجنگل و مرتع وجود دارد.
یک میلیون و 691 هزار هکتار برابر با 70 درصد مساحت استان مازندران را عرصه های طبیعی تشکیل می دهد که از مجموع مساحت عرصه های طبیعی استان یک میلیون 187هزار هکتار زیر پوشش منطقه ساری است که 794هزار هکتار آن جنگل ، 387هزار هکتار مرتع و پنج هزارو 500هکتار هم پارک های جنگلی است.

منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا