شکوفایی اقتصاد کشور در گرو داشتن نیروهای ماهر و کارآمد است

پایگاه خبری ارک نیوز _ استاندار آذربایجان شرقی گفت: شکوفایی اقتصاد کشور در گرو داشتن نیروهای متخصص و کارآمد است که دانشگاه علمی و کاربردی بیش از پیش می تواند در این زمینه نقش آفرین باشد.

اسماعیل جبارزاده در سی و ششمین گردهمایی رووسای واحدهای استانی و موسسات آموزش عالی دانشگاه علمی و کاربردی کشور در تبریز گفت: وقتی سمت مدیریت استان را به عهده گرفتم فکر نمیکردم وضعیت استان از لحاظ شاخص های اجتماعی و فرهنگی همچون بیکاری تا این حد نامساعد باشد.

وی افزود: بیکاری مهم ترین دغدغه مسئولان و مردم است و اگر مشکلات خانواده های ایرانی را به ترتیب رده بندی کنیم ، معضل بیکاری در رتبه اول قرار می گیرد. شاید در حال حاضر در هر خانواده ایرانی، یک یا دو فارغ التحصیل بیکار وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش های لازم به دانشجویان در دوره های کاردانی و کارشناسی افزود: یکی از پشتوانه های دولت در حل معضل بیکاری، بخش خصوصی است.به گفته اکثر مدیران بخش خصوصی، تعداد زیادی از دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی کاربلد نبوده و مهارت های لازم برای انجام کار را ندارند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: شکوفایی اقتصاد کشور در گرو داشتن نیروهای متخصص و کارآمد است که دانشگاه علمی و کاربردی بیش از پیش می تواند در این زمینه نقش آفرین باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر لزوم توجه دانشگاه علمی و کاربردی به تربیت نیروی انسانی ماهر ابراز کرد: این دانشگاه می‌تواند خلاء موجود در این زمینه را پر کند و نیروی کار مورد نیاز برای بخش صنعت و تولید را تربیت کند.
به گفته وی، تنها راه نجات اقتصاد کشور از بحران، توحه به عملیاتی کردن سیاست های اقتصاد مقاومتی در جامعه است که این مهم نیز نیازمند داشتن نیروهای کاربلد و ماهر است.

وی با بیان این که آموزش، قدم اول توسعه و جزو جدانشدنی خدمت در بخش‌های مختلف است، گفت: سند تدبیر توسعه استان نقشه راهی واقع‌بینانه بر اساس ظرفیت‌های استان است که برای تحقق آن نیازمند نیروی آموزش‌دیده و ماهر هستیم.

ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا