نقد اخبار روز * م گونش

ایسنا – نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه احیای موقوفات ربع رشیدی کار ارزنده ای است، گفت: یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران احیای موقوفات است اما همچنان نتوانسته ایم همه‌ی موقوفات را احیا کنیم، در حالی که وقف یکی از سنن حسنه اسلام بوده و اولین واقف خود پیامبر اکرم (ص) است.

ارک – فواید مادی ومعنوی موقوفات نیز مثل موضوعات و پدیده های   دیگر وقتی معلوم می شود که در زندگی مردم محل موقوفات تاثیر مثبت و ملموس داشته باشند. اگر اینگونه نباشد، اهداف واقف محقق نمی شود. باور اینست که سازمانهای متولی موقوفات باید در مصرف درآمدهای ناشی از موقوفات  دقیق و محتاط باشند.

 

ایسنا- معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی گفت: نشست تخصصی نوانگار با موضوع نظرسنجی و روابط عمومی برتر  روز سه شنبه ۲۹مهرماه سال‌جاری ساعت ۱۰ تا ۱۲ به صورت وبینار برگزار خواهد شد.

ارک- نظر سنجی ها باید در نظر مردم به عنوان ابزاری معتبر، دقیق و بی غرض شناخته شوند،  اگر این وضعیت محقق شود، دکان شایعات و اخبار گمراه کننده داخلی و خارجی بسته می شود. بدین ترتیب افکار عمومی واقعی احیا می گردد.

 

ایسنا- رئیس دانشگاه تبریز گفت: ربع رشیدی دانشگاهی است که ۷۰۰ سال پیش تاسیس شد و ما اکنون دنبال این قسم دانشگاه ها هستیم.

ارک- ربع رشیدی علاوه بر الگو بودن به عنوان نوعی دانشگاه چند منظوره بین المللی، باید به عنوان یک میراث فرهنگی آذربایجان بطور علمی باز یابی و در ایران و دنیا ارائه شود. استانداری وسازمان میراث فرهنگی استان می توانند متولی این پروژه باشند.

 

ایسنا- یک روانشناس بالینی گفت: بهداشت روان یا سلامت روان به معنی سلامت هیجانی و روانشناختی است، به شکلی که فرد بتواند از تفکر و توانایی‌های خود استفاده کرده، در جامعه عملکرد داشته و نیازهای معمول زندگی روزمره را برآورده کند.

ارک – افراد و جوامع درکنار نیازهای مادی و معنوی دارای نیازهای روانشناختی نیز می باشد. متاسفانه امروزه جای مؤسسات و ابزار های زیربط رفع نیازهای روانی جامعه خالی است. لذا معطوف شدن توجه مسئولین کشور به  رفع این نقیصه از ضرورت و اهمیت بالائی برخوردار می باشد.

 

ایسنا – مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد:در ماجرای اوباش گردانی اخیر، آیت الله رئیسی ازهمان لحظات اولیه اطلاع، به دادستان تهران دستور داده است در خصوص مصادیق تعدی از قانون و نقض حقوق شهروندی، با متخلفین اعم از بازپرس و یا مامورین برخورد شود.

ارک – گویا عده ای در کشور در بعضی موارد دموکراسی را با هرج و مرج و بی قانونی اشتباه می گیرند. لذا توجه باین نکته ضروری می نماید که جائیکه قانون وشیوه نامه های مدون مصوب جاری است، نیازی به خودرایی افراد وجود ندارد. دموکراسی عموما در عرصه های اقدامات سیاسی و ابراز عقاید مطلوب است که ترجمان ساختار و چیدمان عقیدتی ، تفکر و رفتارهای فردی و اجتماعی بشر باید باشد.

 

ایسنا – یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اگر نظامیان از شاخص‌ها و فیلترهای شورای نگهبان عبور کنند و سایر ویژگی‌های لازم را داشته باشند، مشکلی برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری نخواند داشت.

ارک – برای جلوگیری از نظامی شدن حکومت بهتراست  قانونی تصویب شود که طبق آن، نظامیان  قبل از ورود به عرصه سیاست، بطور کامل از قوای نظامی و انتظامی باید منفک شده باشند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا