بهره مندی ۳۱  روستا در اردستان از طرح آبرسانی اصفهان بزرگ

 

به گزارش ارک خبر::مدیر آبفا اردستان گفت: در حال حاضر ۵ مجتمع آبرسانی، درشهرستان اردستان شامل مجتمع باقرآباد با ۵ روستا،  مجتمع جنبه و مکان با ۲ روستا، مجتمع اونج، ظفرقند و لاسیب با ۷ روستا، مجتمع هندوآباد، کچو مثقال و سرابه با ۶ روستا و مجتمع ریگستان یک با ۱۱ روستا تحت پوشش طرح  آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارند.

رضا دهقانی عنوان کرد: هم اکنون  از ۱۷۴ روستای موجود در اردستان با جمعیت ۱۵ هزار و ۷۰۰ نفر ، ۱۰۸ روستا تحت پوشش آبفا قرار دارد.

وی افزود: منطقه اردستان دارای ۷ مجتمع آبرسانی روستایی است که ۵ مجتمع آن تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارد و ۲ مجتمع روستایی دیگر بنام مجتمع روستایی موغار با ۸ روستا و مجتمع ریگستان ۲ با ۹ روستا، آب شرب مورد نیاز آنها از طریق سه حلقه چاه تامین می شود.

مدیر آبفا اردستان با اشاره به احداث مجتمع آبرسانی برزاوند و همبرات تصریح کرد: در صدد هستیم با احداث این دو مجتمع، ۵۱ روستای دیگر در منطقه اردستان تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گیرند.

دهقانی پیرامون احداث مجتمع برزاوند خاطرنشان ساخت: حدود ۱۰۸ کیلومتر طول خط انتقال آب در مجتمع برزاوند می باشد که تا کنون ۱۲ کیلومتر آن اجرا شده است، این در حالیست که مقرر گردیده اعتبار این پروژه از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تامین گردد.

وی اعلام کرد: طول خط انتقال آب در مجتمع همبرات ۷۴ کیلومتر می باشد و با خرید حدود ۲۰ کیلومتر لوله برای عملیات اجرایی، این پروژه به زودی در دستور کار قرار می گیرد.

دهقانی با بیان اینکه هم اکنون ۷۰ روستا در اردستان به صورت سیار آبرسانی می شوند عنوان کرد: از این رقم ۳۵ روستا تحت پوشش شرکت آبفا قرار دارند، این در حالیست که بیش از ۱۳ هزار انشعاب آب به روستاها در اردستان واگذار شده است.

مدیر آبفا اردستان با اشاره به منابع آب محلی تصریح کرد: در اردستان ۳۵ حلقه چاه با دبی ۷۵ لیتر در ثانیه، ۱۱ قنات با آبدهی ۱۰ لیتر در ثانیه، ۳ دهنه چشمه با  دبی۵ لیتر درثانیه در مدار بهره برداری قرار دارند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا