مصرف برق خانگی درنقاط ایران متفاوت است

به گزارش ارک خبر:مهندس علی اکبری ، میزان مشترکین کم مصرف در شهر اصفهان را که تا پایان مردادماه میزان مصرف آن ها کمتر از۱۰۰ کیلو وات ساعت بوده است را شامل ۱۵ درصد از مشترکین خانگی عنوان کرد و ادامه داد:این مشترکین مشمول تخفیف صد درصدی برق می شوند .
وی با اشاره به اینکه استاندارد جهانی مصرف برق به ترتیب ۷۰ درصد خانگی و ۳۰ درصد مربوط به صنایع و سایر مصارف است افزود:این معادله در ایران نزدیک به ۸۰ درصد مصرف برق در بخش خانگی است . که البته در شهر های مختلف میزان مصرف مشترکین خانگی نیز متفاوت است .
وی تاکید کرد:هم اکنون در شهر اصفهان ۸۷۰هزار مشترک خانگی داریم که نزدیک به ۷۲ درصد ؛ مشترکین خانگی هستند
علی اکبری با اشاره به اینکه در کشور ۳۶ میلیون مشترک برق وجود دارد که از این تعداد ۲۹ میلیون با تعرفه خانگی برق داریم که جمعیت کل کشور معادل ۸۳ میلیون نفر را شامل می شود افزود:در کشور ۸٫۵ میلیون مشترک به عنوان مشترکین کم مصرف داریم که جمعیتی معادل ۳۰ میلیون نفر را شامل می شود .
مشترکین پرمصرف به گردونه کم مصرف وارد شوند
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اصفهان تصریح کرد: کل مصرف برق در کشور و در بخش خانگی ۸۶ میلیارد کیلو وات ساعت است که ۵ میلیارد کیلو وات ساعت به کم مصرف ها اختصاص دارد.
وی بیان داشت:در طرح برق امید ، مشترکین کم مصرف تمامی قبض آنان اعم از بیمه و مالیات و آبونمان و غیره صفر خواهد شد و تمامی این هزینه ها توسط وزارت نیرو پرداخت می شود .
وی با اشاره به اینکه اگر چه وزارت نیرو هزینه برق ۵ میلیارد کیلو وات ساعت را دریافت نمی کند اما هدف آن این است که زمینه ای ایجاد کند تا مشترکین پر مصرف و خوش مصرف نیز نسبت به مصرف برق خود مدیریت داشته باشند و به گردونه مشترکین کم مصرف وارد شوند .
عواید طرح برق امید صرفه جویی ۱۰ درصدی برق در مشترکان است
علی اکبری اشاره کرد: پیش بینی ما این است که با اجرای طرح برق امید صرفه جویی ۱۰ درصدی برق را در کشور شاهد باشیم . از محل ۱۰ درصد صرفه جویی که با اجرای طرح برق امید در کشور محقق می شود می توان بسیاری از هزینه ها که شامل ساخت نیروگاه است را به صفر رساند و پروژه های سرمایه گذاری در توسعه شبکه انتقال و توزیع در بخش کلان را کاهش داد.وی در پاسخ به این پرسش که تدبیر وزارت نیرو برای محاسبه برق مجتمع های مسکونی و نحوه محاسبه مشترکین پر مصرف از کم مصرف چگونه است ادامه داد: به طور کلی تخفیفات برق امید شامل حال باغ ویلاها، ویلاها، خانه های اجاره ای،مهمانسراها و سکونت گاه های غیر دائم نمی شود. مشترکین باید در نظر داشته باشند که تسهیلات اعطایی در طرح برق امید فقط برای سکنه دائمی در منازل مسکونی اختصاص می یابد و حتی در آپارتمان های مسکونی هم تنها به مشترکین خانگی و دائم و واحد هایی که مشترک کم مصرف هستند را شامل می شود .
وی درباره اینکه صحت سنجی دائمی بودن یا نبودن مشترکین در مجتمع های مسکونی چگونه خواهد بود باسخ داد: این کار از دو طریق انجام می شود ، بررسی اسناد و سوابق قبوض مشترکین در دوره قبلی و همچنین چک کردن سکونتگاه ها توسط مامور قرائت کنتور انجام می شود .

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا