امام حسن عسکری (ع) و تربیت شیعیان در تنگنای محاصره

تبریز- نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: امام حسن عسکری(ع) در تنگنای محاصره با ایجاد شبکه ارتباطی بین مسلمانان درمناطق مختلف از طریق نمایندگان خود شیعیان را برای عصر غیبت آماده میکرد.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: در دوران کوتاه امامت، همه تلاش خود را حول محور آماده سازی شیعه برای دوران غیبت صرف کرد، این مهم‌ترین وجه از اقدام‌هایی است که در برنامه‌ریزی بلند مدت امام یازدهم شیعیان بوده است.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: امام حسن عسکری (ع) با تمام کنترل‌های و مراقبت‌های فراوان و بی وقفه‌ای که حکومت عباسی انجام داد، یک سری فعالیت اقتصادی، اجتماعی و علمی برای حفظ اسلام و مبارزه با افکار ضد اسلامی انجام می‌داد.

وی تلاش علمی و دفاع از آئین اسلام و رفع اشکالات و شبهات مخالفین و تبیین انگیزه‌هایی که از نظر اسلام صحیح را بخشی از کارهای حضرت امام حسن عسکری عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با بیان اینکه امام یازدهم شیعیان یک سری فعالیت‌های سری سیاسی هم داشت، ادامه داد: با وجود تمام کنترل‌های حکومت‌های عباسی این فعالیت‌های مستمر در قالب حمایت و پشتیبانی مالی از شیعیان، تقویت سیاسی رجال توسط امام عسکری دوام و قوام داشت.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی توجه به سیره فرهنگی و سیره اقتصادی امام حسن عسکری را مورد تاکید قرار داد و گفت: عمل به امر به معروف و نهی از منکر، توجه و ترویج فرهنگ صرفه جویی و پرهیز از اصراف و همچنین برنامه ریزی صحیح برای حفظ بیت المال و کنترل بازوی اقتصادی سیره عملی امام یازدهم شیعیان بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا