هشدار درباره ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها

تبریز- رئیس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: با هرگونه دخل و تصرف غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها قاطعانه برخورد می‌شود.

به گزارش ارک خبر،موسی خلیل الهی در دیدار با مدیرعامل آب منطقه‌ای استان و فرماندهی مرزبانی استان در رابطه با بررسی تصرفات غیرقانونی در حریم رودخانه‌ها، اظهار داشت: حریم و بستر رودخانه‌ها به دلیل اینکه جزو اراضی مرغوب و با ارزش افزوده بالا بوده مورد طمع افراد سودجو بوده و این موضوع ضررهای جبران ناپذیری به منابع ملی وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از تکالیف و اولویت‌های دستگاه قضائی حفظ حقوق عامه بوده و بحث پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تجاوز افراد فرصت طلب به حریم رودخانه‌ها جزو مصادیق این موضوع است، افزود: بر همین اساس دستگاه قضائی با هرگونه دخل و تصرف غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه‌ها قاطعانه برخورد می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان‌شرقی با تأکید بر ارائه راهکارهای مناسب به منظور جلوگیری از تصرفات غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه‌ها خاطرنشان کرد: حفظ حقوق عامه و مقابله افراد فرصت‌طلب بدون همکاری نهادهای مسئول امکان‌پذیر نبوده و همه دستگاه‌ها در خصوص رعایت این مساله مکلف هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا