بُرد موشکی که جده را هدف گرفت تا بندر ایلات خواهد رسید

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد موشکی که اخیراً عربستان را هدف قرار داد، ارتقا می یابد تا بُرد آن به منطقه ایلات در اراضی اشغالی فلسطین برسد.

به گزارش ارک خبر،به نقل از المیادین، «عبدالوهاب المحبشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصار الله یمن گفت: موشکی که اخیراً تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان را هدف قرار داد در واقع برای هدف قرار دادن منطقه ایلات در اراضی اشغالی اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: موشکی که جده را هدف گرفت، ارتقا خواهد یافت تا بُرد آن به بندر ایلات برسد.

المحبشی در خصوص حمایت از آرمان فلسطین گفت: همه ملت‌های منطقه باید در کنار مردم یمن و فلسطین در برابر تجاوز بایستند.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز گذشته اعلام کرد که نیروهای مقاومت این کشور موفق شدند یک عملیات موشکی از نوع «قدس ۲» علیه پالایشگاه نفتی آرامکو عربستان انجام دهند.

وی ادامه داد: یگان موشکی ارتش یمن موفق شد با موشک بالدار «قدس ۲» ایستگاه توزیع تأسیسات نفتی آرامکو در عربستان سعودی را هدف بگیرد.

سخنگوی ائتلاف سعودی نیز حمله موشکی نیروهای انصارالله یمن به مرکز توزیع فرآورده‌های نفتی در شهر جده عربستان را تأیید کرد.

خبرگزاری رسمی سعودی (SPA) روز دوشنبه با استناد به گفته‌های سخنگوی ائتلاف سعودی اصابت موشک نیروهای انصار الله یمن به یک مخزن سوخت در مرکز توزیع فرآورده‌های نفتی در شهر جده عربستان را تأیید کرد.

این عملیات موشکی موفقیت آمیز نیروهای مقاومت یمن در راستای مقابله با تجاوزات ائتلاف سعودی علیه این کشور و محاصره آن صورت می‌گیرد.

سخنان المحبشی در واکنش به سفر اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عرستان سعودی مطرح شده است. در همین خصوص، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن روز گذشته بیان کرد: سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان، ماهیت و حقیقت جنگ علیه یمن و اینکه جنگی آمریکایی-صهیونیستی است، را نمایان می‌سازد.

هدف از این سفر مقدمه عادی سازی کامل روابط میان طرفین پس از استقبال سعودی‌ها از گام‌های عادی سای با رژیم صهیونیستی از سوی کشورهای منطقه است. کشورهای متجاوز به یمن و محاصره کننده ملت آن به سوی علنی کردن طرح صهیونیستی حرکت می‌کنند.

عبدالسلام افزود: کشورهای سازشکار، امکانات مادی و نظامی خود را در جنگ علیه ملت یمن گذاشته‌اند تا ماهیت و واقعیت جنگ علیه یمن و اینکه جنگی آمریکایی-صهیونیستی است، آشکار شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا