توزیع دستگاه اکسیژن‌ساز میان مبتلایان به کرونا به صورت رایگان

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر از توزیع دستگاه اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن میان بیماران کرونایی به صورت رایگان توسط خیرین و هلال احمر خبر داد.

به گزارش ارک خبر،محمد نصیری، از توزیع دستگاه‌های اکسیژن ساز و کپسول اکسیژن میان بیماران مبتلا به کرونا در سراسر کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از هموطنان که بیماری کرونا را پشت سر گذاشته‌اند، در دوران نقاهت خود و برخی بیماران نیز پیش از مراجعه به بیمارستان یا در زمان قرنطینه در منزل نیاز به دستگاه اکسیژن ساز یا کپسول اکسیژن دارند. یکی از موضوعات مهم در بانک امانات پزشکی تهران نیز تجهیزات توانبخشی از جمله دستگاه‌های اکسیژن ساز است.

سخنگوی سابق جمعیت هلال احمر عنوان کرد: با توجه به قیمت بالای این دستگاه‌ها و نیاز کنونی کشور برای کمک به بهبود بیماران، جمعیت هلال احمر با کمک خیرین طرحی را تحت عنوان «کمپین نفس» راه‌اندازی کرده است. در این کمپین در تاریخ ۹۹/۹/۹ کپسول‌های اکسیژن و دستگاه‌های اکسیژن ساز که با کمک جمعیت هلال احمر و خیرین تهیه شده به صورت امانی در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.

نصیری درباره جزئیات این طرح توضیح داد: برنامه‌ریزی ما توزیع ۱۵۰۰ کپسول اکسیژن بود که با کمک خیرین این رقم تاکنون به ۳ هزار عدد رسیده و قرار است هزار عدد دستگاه اکسیژن ساز نیز میان مردم و بیماران متقاضی توزیع شود.

وی افزود: البته تعداد کپسول‌های مورد نیاز ما حدود ۴ هزار کپسول است اما این شروع کمپین است و امیدواریم با جمع آوری کمک‌های مردمی بتوانیم تعداد بیشتری از این تجهیزات را تهیه و در اختیار هم وطنان قرار دهیم. مردم عزیز می‌توانند با شماره گیری کد #۵۱۵۱*۷۳۳* کمک‌های مردمی خود به این منظور برای ما واریز کنند.

رئیس سازمان داوطلبان هلال احمر ابراز داشت: این طرح با همکاری هلال احمر و معاونت درمان وزارت بهداشت انجام خواهد شد و طی آن شناسایی بیماران نیازمند توسط معاونت درمان انجام خواهد شد. سپس کپسول‌ها و دستگاه‌ها در اختیار این معاونت و مردم نیازمند به صورت امانی قرار خواهد گرفت.

نصیری در خصوص نحوه بازگشت دستگاه نیز توضیح داد: مسئول مستقیم ارجاعات دستگاه‌های تحویل داده شده به مردم وزارت بهداشت است و از طریق آنها دستگاه در بازه زمانی مشخص به بیماران تحویل و سپس پس گرفته می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا