تمایل بانک های انگلیسی برای همکاری با ایران

خبرگزاری ارک ـ فیلیپ هاموند در دیدار عصر یکشنبه با ولی الله سیف با بیان اینکه باید گام های اولیه برای رفع موانع بوروکراتیک و قوانین و مقررات برداشته شود، افزود: باید اقدامات لازم توسط سفارت انگلستان برای تسهیل امور تجاری و اقتصادی صورت گیرد.
وی با بیان آنکه متعهد به رفع تحریم ها هستیم و پس از آزادسازی دارایی های بلوکه شده، اقدامات مناسب برای توسعه انجام امور مالی و بانکی صورت خواهد گرفت، از مذاکره با همتایان اروپایی، آمریکایی و افک(اداره ای از وزارت خزانه داری دولت فدرال آمریکا)خبر داد و گفت: بانک ها باید بعد از رفع تحریم ها فعالیت خود را آغاز کنند.
هاموند با اشاره به موفقیت های ایران در زمینه مدیریت اقتصاد کلان، تصریح کرد: با توجه به اینکه از دارایی های ایران رفع مسدودیت و فضای اقتصادی کشور نیز باز خواهد شد، موسسات اقتصادی انگلیسی علاقمند هستند درخصوص وضعیت اقتصادی ایران اطلاعات بیشتری داشته باشند.
وزیر خارجه انگلستان گفت: البته مدیریت اقتصاد کلان بدون داشتن اطلاعات بودجه و مسائل مالی امکانپذیر نیست و این در حالی است که اقدامات زیادی در این زمینه انجام شده است.
وی با اشاره به اعلام آمادگی سیف برای برقراری روابط بین دو بانک مرکزی ایران و انگلستان، گفت: بانک مرکزی انگلستان نهادی مستقل است اما پیام شما را به این بانک ارسال می کنم.

منبع: ایرنا

دکمه بازگشت به بالا