عوامل مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی در آماده باش هستند

تبریز- مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با شروع فصل سرما و بارش‌های پاییزی تمامی عوامل این مجموعه در بخش‌ها و شهرستان‌های ۲۱ گانه استان به حالت آماده باش درآمده‌اند.

به گزارش  ارک خبر،محمدباقر هنربر افزود: با شروع فصل سرما، دستورالعمل آمادگی مقابله با مخاطرات طبیعی به خصوص در فصول پاییز و زمستان از سوی مدیریت بحران مرکز به تمامی استان‌ها و همین دستورالعمل به تمامی فرمانداری‌ها و شهرداری‌های مستقر در آذربایجان شرقی ارسال شده است تا آمادگی خود را برای مقابله با هر گونه مخاطرات احتمالی حفظ کنند.

وی به جلسه اخیر مدیریت بحران آذربایجان شرقی با حضور تمامی فرمانداران و اعضای مدیریت‌های بحران شهرستانی به صورت ویدئوکنفرانس اشاره و اضافه کرد: در این جلسه تمامی موارد برای مقابله با بارش‌های پاییزی و زمستانی مورد کنکاش قرار گرفت و بر آمادگی کامل نیروهای امدادی، راهداری، پلیس راه‌ها، جمعیت هلال احمر و اورژانس تاکید شد.

هنربر با بیان اینکه هشدارهای اداره کل هواشناسی استان نیز به طور کامل رصد شده و موارد اعلامی به فرمانداران و شهرداران ابلاغ می‌شود، اظهار داشت: در این خصوص تمامی دستگاه‌های اقدامی و عملیاتی در سطح استان به طور کامل آماده بوده و برای مقابله با هر گونه حوادث احتمالی از آمادگی کامل برخوردارند.

به گفته وی با آغاز بارندگی‌های اخیر به اداره کل راهداری آذربایجان شرقی هشدارهای لازم داده شده است تا عوامل و ماشین آلات خود را در مناطق کوهستانی، گردنه‌های برف گیر و بهمن گیر مستقر کرده و گرمخانه‌های خود را برای پذیرایی از مسافران احتمالی در راه مانده، مجهز و آماده نگه دارند.

دکمه بازگشت به بالا