پرسپولیس برای طلسم‌شکنی و گل‌گهر به دنبال ادامه صدرنشینی

هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر امروز با انجام ۳ بازی آغاز می‌شود که در یکی از بازی‌های مهم امروز پرسپولیس میزبان شهرخودرو خراسان است.

به گزارش ارک خبر ،لیگ برتر با سرعت و نظمی خاص در ایام کرونایی و بدون حضور تماشاگران پیش می‌رود و امروز این مسابقات به ایستگاه چهارم خود رسید.

هفته چهارم این رقابت‌ها با انجام ۳ بازی از امروز آغاز می‌شود که در این بازیها پرسپولیس میزبان شهرخودرو است، گل گهر در تبریز به دیدار ماشین سازی رفته و فولاد در خانه از آلومینیوم پذیرایی می‌کند.

پرسپولیس – شهرخودرو
شاگردان گل محمدی این روزها با هجمه گل نزدن در جریان بازی مواجه هستند چون آنها به جز یکبار که از روی نقطه پنالتی مقابل صنعت نفت به گل رسیده‌اند، توپ دیگری را از خط دروازه حریفان عبور نداده‌اند. سرخ پوشان هرچقدر سخت گل می‌زنند، سخت‌تر گل می‌خورند و این گل نخوردن باعث شده آنها در آستانه هفته چهارم این فرصت را داشته باشند تا در صورت طلسم شکنی در گل زدن حداقل فرصت دقایقی صدرنشینی را داشته باشند.

پرسپولیس اولین آزمون خیلی جدی و بزرگ مهدی رحمتی سرمربی جوان شهرخودرو در لیگ برتر است. مشهدی‌ها لیگ را با یک پیروزی پر گل خانگی مقابل ماشین سازی آغاز کردند، با شکست خارج از خانه در دیداری جنجالی مقابل پیکان ادامه دادند و با تساوی خانگی هفته سوم به دیدار سرخ پوشان رسیده‌اند تا با ۴ امتیاز در رده هشتم قرار داشته باشند.

بهترین گلزن شهرخورو امین قاسمی نژاد با ۲ گل است و بهترین گلزن و یا بهتر است بگوییم تنها گلزن پرسپولیس سیامک نعمتی با یک گل از روی نقطه پنالتی است. نعمتی یک پنالتی را هم از دست داده است.

ماشین سازی – گل گهر
شاگردان امیر قلعه نویی بعد از ۳ هفته صدرنشینی در لیگ برتر میهمان ماشین سازی هستند و در صورت پیروزی در این بازی صدرنشینی خود را قطعاً در هفته چهارم ادامه می‌دهند. گل گهر نه تنها بیشترین امتیاز را دارد، بلکه بهترین خط حمله و بهترین گلزن مسابقات را هم در اختیار دارد. بیشترین امید گل گهری ها در این دیدار به ساق‌های گادوین منشا است که به نظر می‌رسد موتور گلزنی اش روشن شده است.

تیم ماشین سازی که فصل را خوب شروع نکرده و از ۳ هفته اول تنها یک امتیاز گرفته است، امروز کار سختی مقابل صدرنشین دارد. شاگردان بیاتلو باید از فرصت بازی خانگی استفاده کنند تا قعر نشینی برای آنها تبدیل به عادت نشود. خط حمله ماشین سازی در نقطه مقابل خط حمله گل گهر قرار دارد و آنها با تنها یک گل زده از ضعیف‌ترین خط حمله‌های مسابقات هستند. تک گل این تیم نیز توسط پیمان بابایی مقابل تیم ذوب آهن به ثمر رسیده است.

فولاد خوزستان – آلومینیوم اراک
فولاد خوزستان گویا در فصل بیستم هم چهره تیم مدعی دارد. آنها در پایان هفته سوم با ۵ امتیاز در رده چهارم قرار دارند و حتی فرصت صدرنشینی برای آنها در صورت لغزش حریفان در هفته چهارم وجود دارد.

حریف امروز فولادی‌ها یک میهمان تازه وارد از لیگ یک است که هنوز پای بازیکنان این تیم به گل در لیگ برتر باز نشده و تنها امتیاز آنها نیز از تیم مشابه خودشان که مس رفسنجان باشد گرفته شده است. لااقل این آمارها نشان می‌دهد فولادی‌ها در این دیدار خانگی کار چندان دشواری برای گرفتن امتیازات کامل بازی در پیش نداشته باشند.

فولاد با ۵ گل زده بعد از گل گهر دومین خط حمله خطرناک مسابقات را دارد و این در حالی است که هیچیک از بازیکنان آنها بیشتر از یک بار موفق به گلزنی نشده است.

برنامه بازیهای هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر به شرح زیر است؛

دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹
فولاد خوزستان – آلومینیوم اراک ساعت ۱۶:۳۵ ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
داور وسط: میثم حیدری
کمک‌ها: قهرمان نجفی، صادق رستمی و علی ابراهیمی
ناظر: حسین نجاتی

ماشین سازی تبریز – گل گهرسیرجان ساعت ۱۶:۳۰ ورزشگاه شهید قاسم سلیمانی تبریز
داور وسط: کمیل غلامی
کمک‌ها: عباس پورحیدری، علی رعیت و امیرسامان سلطانی
ناظر: محسن قهرمانی

پرسپولیس تهران – شهرخودروی مشهد ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه آزادی تهران
داور وسط: رضا کرمانشاهی
کمک‌ها: علی میرزابیگی، محمدرضا مدیرروستا و محمد حسین ترابیان
ناظر: محمدرضا فلاح

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹
فولاد مبارکه سپاهان – سایپا تهران ساعت ۱۶:۲۰ ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داور وسط: حسین زیاری
کمک‌ها: علی رضا مرادی، امید افخمی و ابوالفضل گرجی
ناظر: محسن ترکی

مس رفسنجان – تراکتور ساعت ۱۶:۱۰ ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان
داور وسط: محمدرضا تارخ
کمک‌ها: محمد هاشمی‌نسب، نجف پناهی و احمد مرشدی
ناظر: رسول فروغی

صنعت نفت آبادان – ذوب آهن اصفهان ساعت ۱۶:۴۰ ورزشگاه تختی آبادان
داور وسط: سید وحید کاظمی
کمک‌ها: محمدعلی پورمتقی، اسماعیل احمدی و حسین زمانی
ناظر: ایرج نظری

پیکان تهران – استقلال تهران ساعت ۱۶:۱۵ ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور وسط: مهدی سیدعلی
کمک‌ها: سعید قاسمی، حسین گلشنی و سعید رحیمی مقدم
ناظر: فریدون اصفهانیان

نساجی مازندران – نفت مسجدسلیمان ساعت ۱۶:۱۰ ورزشگاه وطنی قائمشهر
داور وسط: روح الله شریفی
کمک‌ها: میلاد قاسمی، حمیدرضا افشون و کیوان علی محمدی
ناظر: ابوطالب طاهریان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا