حولی نو در عرصه تحقیقات و نخبه پروری با آموزش آنلاین در دوران کرونا :

برای اولین بار آزمایشگاه ها به منازل دانش آموزان می روند

موسس مجتمع فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی دکتر محمد شفیعی، در راستای تحقق اندیشه های نخبه پروری و افزایش استعداد تحقیق دانش آموزان کیت آموزشی آزمایشگاه شیمی ۱ را برای اولین بار در اختیار دانش آموزان رده سنی اول دبستان تا نهم دبیرستان قرار داد و روانه بازار کرد.

به گزارش ارک خبر:با ورود به هزاره سوم و توجه به نقش پژوهش در کلیه مقاطع تحصیلی نظام آموزشی هم درگیر تحولات بزرگی گردید ، یک نظام آموزشی پویا و هدفمند می تواند در تولید و رشد علمی نقش موثری داشته باشد و به طبع آن با پرورش و استعداد یابی دانش آموزان و کشف استعداد نهفته در ذهن آنها می توان از دیگر کشورها گوی سبقت را ربود. یکی از واحدهای اصلی مجتمع فرهنگی آموزشی و تحقیقاتی دکتر محمد شفیعی ، موسسه تحقیقاتی با امکانات کامل ازمایشگاهی و تحقیقاتی به نام (( دمش )) نام  دارد، با توجه به شیوع ویروس کرونا و ایجاد فاصله بین دانش آموزان و فعالیت های علمی این نیاز احساس گردید که با در نظر گرفتن سلامت دانش آموزان و بی خطر بودن ادوات آزمایشگاهی بسته آموزشی تهیه و تدوین گردد.

به گزارش خبرنگار ما، دکتر محمد شفیعی گفت:پژوهش عامل مهمی در پیشرفت جامعه انسانی است و این مجموعه با سابقه ۲۷ ساله در این امر سعی کرده که حلقه گمشده بین آموزش و تحقیقات را بیابد، به همین منظور کیت آموزشی آزمایشگاه شیمی برای رده سنی اول دبستان تا نهم دبیرستان آماده گردید و در اختیار عموم علاقه مندان قرار گرفت.

این محقق ملی با اشاره به کاملا بی خطر بودن این کیت آموزشی ادامه داد: در این کیت ۳۲ قطعه مواد لازم برای انجام ۳۰ آزمایش در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد که هر دانش آموز می تواند ۳ بار هر آزمایش را تکرار نماید و مجموعا قادر خواهد بود با در اختیار داشتن این کیت ۹۰ آزمایش را انجام دهد.

* نخبه پروری، افزایش استعداد تحقیق در دانش آموزان تخصص ماست

این عضو هیات علمی دانشگاه در ادامه به شیوع ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و یادآور شد که برای کسب دانش صرفا آموزش و حضور فیزیکی در مکان های آموزشی مهم نیست چرا که اگر هدف تحقیق، گسترش دانش و آگاهی باشد می توان تهدید را به فرصت تبدیل کرد کاری که در این مجموعه انجام گردید.

دکتر محمد شفیعی که مولف ۶ کتاب و ۶۱ مقاله ISI  و ۵۶ مقاله کنفرانسی بین اللملی و داخلی می باشد ، معتقد است باید پژوهش در مدارس نیز مثل دانشگاه و حتی بیشتر مد نظر قرار گیرد ؛ خاطر نشان کرد: ما سعی کردیم با مشارکت  خانواده ها در این میان نقش کمرنگ پژوهش را در مقاطع قبل از دانشگاه بهبود ببخشیم، خانواده ها می توانند از فرزندان خود در هنگام انجام آزمایش که با آموزش از طریق CD آموزشی داخل این کیت انجام می دهند فیلم برداری کنند و این فیلم را در سایت اندیشمندان فردای ایران بارگزاری نمایند که این در حقیقت یک رزومه قوی برای آینده فرزندان آنها خواهد بود.

موسس این  مجتمع فرهنگی، آموزشی و تحقیقاتی که ثبت ۴ اختراع نیز در کارنامه علمی خود دارد در ادامه گفت: این کیت آزمایشگاهی شامل ۳۲ قطعه مواد لازم برای آزمایش و انجام ۳۰ آزمایش ، ادوات آزمایشگاهی، دفترچه راهنما، سی دی آموزشی به منظور استفاده در رده سنی اول دبستان تا ۹ دبیرستان می باشد که هر آزمایش در این کیت تا ۳ بار قابل تکرار است و با قیمت ۵۷۵ هزار تومان و با هزینه ارسال رایگان در سراسر کشور قابل دسترس است.

دکتر محمد شفیعی با اشاره به اینکه اگر خانواده ها بخواهند که خود این مواد را تهیه نمایند هزینه ای بالغ بر ۱ میلیون تومان را باید متحمل شوند، ادامه داد: در راستای مسئولیت اجتماعی و آموزشی این مجموعه اگر مدیران مدارس به منظور استفاده دانش آموزان خود در تعداد متناسب ثبت سفارش انجام دهند، تخفیف ویژه تری نیز برای آنها در نظر خواهیم گرفت.

گفتنی است که کادر علمی مرکز تحقیقاتی دکتر محمد شفیعی در ۱۶ ساعت روزانه با شماره تلفن ۰۹۱۳۰۹۱۳۴۷۸ آماده پاسخگویی به خریداران این محصول و رفع مشکلات آنها می باشند.

دکمه بازگشت به بالا