قاضی عسگر: زائران حج مراقب فتنه گران باشند

خبرگزاری ارک – حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسگر روز شنبه این اظهارات را در جمع خبرنگاران و با توجه به شعار امسال حج مبنی بر حج معنویت، بصیرت و همدلی اسلامی بیان کرد.
وی گفت: موضوع حج مساله ای بسیار مهم است زیرا که مسلمانان جهان در کنار کعبه گرد هم می آیند و وحدت خود را به نمایش می گذارند.
وی با اشاره به اینکه تاکنون ویزای تمام زائران حج امسال، صادر شده است اظهار داشت: با توجه به هماهنگی های لازم و برنامه ریزی های صورت گرفته تمام تمهیدات لازم برای برگزاری حجی آرام و مطلوب در دست اجراست.
وی خاطرنشان کرد: حج امسال سرشار از معنویت و با آگاهی و بصیرت است و تمام برنامه های فرهنگی نیز حول محور شعار امسال انجام خواهد گرفت.
قاضی عسگر خطاب به زائران حج تمتع تاکید کرد که از هر گونه عملی که باعث ایجاد تفرقه شود جلوگیری کنند. حرمین شریفین از قداست و امنیت خاصی برخوردار است و بر تمام مسلمان واجب است با اهتمام ویژه ای برای امنیت هرچه بیشتر این دو مکان تلاش کنند.

**سوغات معنوی به جای سوغات مادی
سرپرست حجاج ایرانی با توصیه به زائران برای بهره مندی هرچه بیشتر از این سفر معنوی، اظهار داشت: زائران به جای بازارگردی و تلف کردن وقت برای خرید سوغات به فکر سوغات معنوی باشند.

**222پرواز برای تمتع امسال
سعید اوحدی، رییس سازمان حج و زیارت نیز در ادامه این نشست گفت: تمام زائران حج تمتع با 222 پرواز از 19 ایستگاه پروازی از سراسر کشور به عربستان سعودی سفر معنوی خود را انجام می دهند.
اوحدی اظهار داشت: بر همین اساس تاکنون 15 هزار زائر به مدینه انتقال داده شده اند و نخستین گروه زائر نیز روز گذشته مدینه را به سمت مکه مکرمه ترک کردند.
وی با اشاره به فوت یکی از زائران کشورمان در مدینه چنین توضیح داد که این پیرمرد به رغم دریافت خدمات پزشکی بر اثر سکته قلبی و کهولت سن دارفانی را وداع گفت.
رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به برخی تاخیرها در انتقال زائران به عربستان اظهار داشت: شرکت های هواپیمایی تاکنون خدمات بسیار خوبی را در زمینه انتقال زائران به عربستان ارایه کرده اند به حدی که بیشترین تاخیر برخی هواپیماها حتی کمتر از استاندارد جهانی و کمتر از 10 دقیقه به ثبت رسیده است.
اوحدی اظهار امیدواری کرد که پس از از تکمیل پروژه مسجد الحرام و افزایش فضای موجود در سال آینده شاهد افزایش اعزام زائران به حج باشیم.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری خدمات ویژه ای برای جانبازان در نظر گرفته شده است، گفت: با پیش بینی و برنامه ریزی صورت گرفته چادرهای ویژه ای برای ارایه خدمات به جانبازان در عرفات در نظر گرفته شده است.

منبع: ایرنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا