۲ درصد جمعیت هشترود را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند

فرماندار هشترود با بیان این‌که دو درصد جمعیت هشترود را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، گفت: تمام این بانوان، تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بوده و می‌توان گفت فقر مطلق بین این خانوارها وجود ندارد.

به گزارش ارک خبر به نقل از ایسنا،امین امینیان در جلسه سلامت زنان و خانواده، از تحت پوشش بودن ۶۰۳ نفر زن سرپرست خانوار در کمیته امداد و ۵۷۷ نفر در بهزیستی خبر داد و افزود: متاسفانه هیچ اداره‌ای عملکرد خود در خصوص سلامت زنان و خودکشی را به فرمانداری نفرستاده و در این خصوص کم کاری شده است.

وی اظهار کرد: ریشه‌ها و علل خودکشی در سطح منطقه در قالب سند راهبردی تدوین شده است، اما در عمل با متون موجود در سند، فاصله داریم.

وی اضافه کرد: برای اجرای سندهای تهیه شده در حوزه‌های مختلف باید برنامه ریزی داشته باشیم تا عملکردمان با اجرا سازگار و یکسان باشد.

به گزارش ایسنا، امینیان گفت: اهداف کمی و کیفی اسناد هشت گانه تهیه شده توسط ادارات متولی، باید نمود عینی داشته باشد تا عملکردها در جامعه پدیدار شود.

وی یادآور شد: زمینه اشتغال زنان خانوار و توانمند سازی باید در اولویت کار ادارات متولی قرار بگیرد و باید از ظرفیت‌های شهرستان برای بهبود وضعیت این قشر بهره برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا