ضرورت ایجاد مراکز درمانی ناجا بر اساس نیاز استان‌ها

فرمانده ناجا با بیان اینکه تقویت ظرفیت‌های نیروهای مسلح در بخش‌های مختلف به نفع آحاد جامعه است، گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا ظرفیت‌های درمانی نیروهای مسلح به کمک وزارت بهداشت آمد بنابراین لازم است بر مبنای نیازسنجی‌ها به ایجاد مراکز درمانی ناجا در استان‌های مختلف اقدام کنیم.

به گزارش ارک خبر، سردار حسین اشتری در گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، با حضور در بیمارستان ولی عصر(عج) ناجا ضمن تجلیل از مقام شامخ پرستاران از طریق ویدئو  کنفرانس با  روسا، پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان های ۹ گانه ناجا  گفت و گو کرد و با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدای گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه شهید سپهبد ” حاج قاسم سلیمانی” اظهارکرد: یاد شهدای “مدافع سلامت” را نیز گرامی می داریم و برای مقام معظم رهبری آرزوی طول عمر با برکت توام با صحت و سلامتی داریم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به تقارن نامگذاری روز پرستار با ولات حضرت زینب (س) گفت: از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور شاهد هستیم که “مدافعان سلامت”، ” زینب وار ”  به بیماران خدمات ارائه و در خط مقدم صیانت از سلامت جامعه ایفای نقش می کنند.

اشتری با اشاره به فرمایشات روز گذشته و همزمان با روز پرستار مقام معظم رهبری یاد آور شد: خداوند را به پاس وجود چنین رهبر فرزانه ای که همواره قدردان خدمتگزاران نظام اسلامی و مردم ایران اسلامی هستند، شاکر هستیم. تدابیر حکیمانه معظم له همواره چراغ راه همه ماست و ما نیز به تاسی از  فرماندهی معظم کل قوا امروز با حضور در  بیمارستان  ولی عصر(عج) ناجا و ارتباط ویدئو کنفرانسی با بیمارستان های ۹ گانه ناجا، بر آن شدیم تا قدرشناسی خود را از جامعه پزشکی، پرستاری، کادر درمانی و مدافعان سلامت اعلام کنیم و بگویم ” قدردان ایثارگری های مدافعان سلامت هستیم.

فرمانده ناجا با اشاره به نقش دستگاه های مسئول در مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهارکرد: پس از شیوع ویروس کرونا شاهد نقش بی بدیل جامعه پزشکی، پرستاری و درمانی در صیانت از سلامت جامعه بودیم و هستیم. در این میان نیروهای مسلح نیز دوشادوش کادر پزشکی و درمانی کشور ایفای نقش کردند و قطعا تا ریشه کن شدن ویروس منحوس کرونا، همراه و همدل  مدافعان سلامت از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.

وی  با اشاره به  ظرفیت های درمانی ناجا اعم از بیمارستان های ۹ گانه نیروی انتظامی در سراسر کشور، درمانگاه ها و … خاطر نشان کرد: در این ایام نیز چون گذشته شاهد تلاش بی وقفه و شبانه روزی نیروهای شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا هستیم و انصافا ” مدافعان  سلامت”  در این زمینه خوش درخشیدند.

اشتری با اشاره به آمار مراجعان به مراکز درمانی و بیمارستان های ناجا گفت: در خدمات دهی به مراجعان و بیماران، فارغ از نگاه سازمانی عمل کردیم و ظرفیت های درمانی ناجا  صرفا در خدمت نیروهای پلیس و خانواده هایشان نبوده و آمار مراجعان و روند خدمات دهی موید این ادعا است. در اینجا به صورت ویژه از تمام نیروهای شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا در سراسر کشور قدردانی می کنم که  در ایام بحرانی شیوع ویروس کرونا، بار دیگر ” ایثار ” و ” فداکاری” خود را ثابت کردند و در مسیر خدمت به مردم و صیانت از سلامت جامعه، عده ای از مدافعان سلامت نیز به فیض شهادت نائل آمدند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تقویت تجهیزات بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا تاکید و اظهارکرد : معتقدم در هر شرایطی حفاظت و صیانت از سلامت کارکنان ناجا در اولویت است و در جریان اجرا و انجام ماموریت ها، مطلوب ترین و به روز ترین امکانات بایستی در اختیار  کارکنان باشد بنابراین لازم است که مراکز درمانی ناجا از لحاظ  تجهیزات بیش از پیش  تقویت شوند تا ضمن تسریع و تسهیل امور، روند خدمات دهی و میزان رضایتمندی مردم ارتقا یابد.

اشتری با بیان اینکه همان گونه که تاکید کرده ایم مراکز دانشگاهی ناجا  باید در حوزه دانش “مرجع” باشند، اظهارکرد: بیمارستان ها و مراکز درمانی نیروی انتظامی نیز باید در ردیف ” برترین ” ها باشند و  متخصص ترین  افراد، جذب و به کار گیری شوند.

وی با اشاره به اینکه  نیروهای پلیس ” مدافعان امنیت ” هستند، یادآور شد: نیروهای شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی ناجا، در دو جبهه صیانت از ” امنیت ” و ” سلامت ” مردم و جامعه جانفشانی می کنند و بنده قدردان زحمات تک تک این عزیزان هستم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، پیش از سخنان سردار ” حسین اشتری”؛ فرمانده نیروی انتظامی،  سردار دکتر ” محمد رضا  حسینی ” – معاون بهداد ناجا – گزارشی از اهم اقدامات انجام شده، ارائه کرد و برخی از پرستاران نیز به نمایندگی از سایر کادر درمانی بیمارستان های ناجا ، به بیان مطالب و دیدگاه های خود پرداختند. در این دیدار با اهداء لوح و هدیه از برخی از پرستاران بیمارستان ولی عصر(عج) ناجا تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا