ارائه یارانه کتاب در راستای توسعه سبد فرهنگی شهروندان تبریزی

شهردار تبریز از ارائه یارانه به خریداران و علاقمندان به کتاب در راستای توسعه سبد فرهنگی شهروندان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،ایرج شهین باهر در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری جایزه کتاب سال تبریز، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در حوزه فرهنگ بحث تخصیص سوبسید به خریداران کتاب است که با سقف و زمان مشخص به آنان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز به منظور دسترسی ارزان شهروندان به کتاب، سوبسیدی به ناشران پرداخت خواهد کرد که باعث می‌شود توان خرید مردم در حوزه کتاب بالا رفته و فرهنگ کتاب و  کتابخوانی بیشتر و بهتر در جامعه  گسترش یابد.

شهردار تبریز با اشار به جشنواره جایزه کتاب سال تبریز بیان کرد: تلاش ما شناسایی و معرفی مؤلفان سراسر کشور، حمایت از تلاش این عزیزان و توجه به مقوله کتاب است. تأثیر کتاب در حوزه فرهنگ شهروندی و ارتقای فرهنگ جامعه نیز امری آشکار بوده که باید پرداخت بیشتری در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌های معاونت فرهنگی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی اخیرا چندین برنامه مختلف به صورت مجازی و به علت محدودیت‌های کرونایی در دست اجرا دارد که  مخاطب خوبی پیدا کرده‌اند و این برنامه نیز یکی از آنها است که می‌تواند در حوزه کتابخوانی تأثیر داشته و هم به ناشران و مؤلفان کتاب انگیزه ببخشد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی اضافه کرد: هر چه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ بیشتر باشد، به همان اندازه سایر هزینه‌های بخش‌های خدماتی کاهش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا