ارائه یارانه کتاب در راستای توسعه سبد فرهنگی شهروندان تبریزی

شهردار تبریز از ارائه یارانه به خریداران و علاقمندان به کتاب در راستای توسعه سبد فرهنگی شهروندان خبر داد.

به گزارش ارک خبر،ایرج شهین باهر در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری جایزه کتاب سال تبریز، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما در حوزه فرهنگ بحث تخصیص سوبسید به خریداران کتاب است که با سقف و زمان مشخص به آنان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: شهرداری تبریز به منظور دسترسی ارزان شهروندان به کتاب، سوبسیدی به ناشران پرداخت خواهد کرد که باعث می‌شود توان خرید مردم در حوزه کتاب بالا رفته و فرهنگ کتاب و  کتابخوانی بیشتر و بهتر در جامعه  گسترش یابد.

شهردار تبریز با اشار به جشنواره جایزه کتاب سال تبریز بیان کرد: تلاش ما شناسایی و معرفی مؤلفان سراسر کشور، حمایت از تلاش این عزیزان و توجه به مقوله کتاب است. تأثیر کتاب در حوزه فرهنگ شهروندی و ارتقای فرهنگ جامعه نیز امری آشکار بوده که باید پرداخت بیشتری در این زمینه انجام شود.

وی با اشاره به برنامه‌های معاونت فرهنگی شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی اخیرا چندین برنامه مختلف به صورت مجازی و به علت محدودیت‌های کرونایی در دست اجرا دارد که  مخاطب خوبی پیدا کرده‌اند و این برنامه نیز یکی از آنها است که می‌تواند در حوزه کتابخوانی تأثیر داشته و هم به ناشران و مؤلفان کتاب انگیزه ببخشد.

به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، وی اضافه کرد: هر چه سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ بیشتر باشد، به همان اندازه سایر هزینه‌های بخش‌های خدماتی کاهش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا