دولت توجه ویژه‌ای به توانمندسازی و ارتقای تاب‌آوری خانواده‌ها دارد

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه حضور بانوان در عرصه‌های مختلف بسیار با اهمیت است، گفت: در دولت تدبیر و امید زنان از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و در حوزه بانوان و توانمندسازی و تاب‌آوری خانواده‌ها برنامه ها و اقدامات بسیاری به صورت برنامه محور اجرا شده است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از طریق ارتباط تصویری برگزار شد، اظهار داشت: در استان آذربایجان شرقی آن چه که بایسته و شایسته توجه به بانوان بوده تا حد امکان معطوف آموزش، پژوهش و عمل است و همه اقدامات بر اساس تعامل مثبت دستگاه‌های اجرائی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی می باشد.

وی ادامه داد: کارهای بسیار مهمی در استان آذربایجان ‌شرقی برای ارتقای جایگاه بانوان و اجرای سیاست‌های ابلاغی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام شده است که نتایج خوب و موثری در ارتقای جایگاه بانوان استان و ایجاد بسترهای مشارکت و ایجاد اشتغال و درآمد برای بانوان قابل مشاهده است.

پورمحمدی اظهار داشت: در آذربایجان شرقی و تبریز کارهای بسیار بزرگی انجام شده است که در همین راستا برای اولین بار در کشور مرکز ماده ۱۶ بانوان (ترک اعتیاد اجباری) در هفته های آینده در تبریز افتتاح می شود.

وی ادامه داد: در سایه زحماتی که مدیران قبل از ما کشیده اند، آذربایجان شرقی به عنوان استان بدون معتاد متجاهر در کشور شناخته شده است .

استاندار آذربایجان شرقی گفت: موسسه های بسیار خوبی در این استان فعالیت می کنند که از جمله آنها می توان به موسسه صبح روشن اشاره کرد که بانوانی که متولی امور خانواده هستند توسط این موسسه سامان دهی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: این موسسه تولید و توزیع مواد غذایی و تامین راه‌های معیشت زنان سرپرست خانوار انجام می‌دهد تا این بانوان زندگی خود را به‌خوبی بچرخانند.

وی ادامه داد: در مجموع مسیر درستی در حوزه ارتقای زنان و خانواده انتخاب شده و اگر حمایت‌های مادی و معنوی به شکل مناسبی صورت گیرد، خواهیم توانست جایگاه بانوان را به منزلتی که شایسته و بایسته آنهاست ارتقا دهیم.

پورمحمدی ادامه داد: پایش و رصد برنامه‌ها و اقدامات حوزه امور بانوان در ارتقای جایگاه این قشر موثر خواهد بود و ما اولین استانی خواهیم بود که در این سامانه ورود یافته و اطلاعات را تکمیل خواهیم کرد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی نیز با اشاره به طرح‌ها و پروژه‌های مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و استانداری آذربایجان ‌شرقی به تدوین و تصویب سند همکاری اساتید دانشگاه تبریز و جامعه شناسان، احصای شاخص‌های ارتقای وضعیت زنان و خانواده اشاره کرد.

رقیه صادق‌زاده از توانمندسازی زنان روستایی و عشایری بر اساس زنجیره ارزش گیاهان داروئی، سازماندهی مشاغل خرد و خانگی از طریق حمایت از تشکیل و توسعه تعاونی‌های زنان و تعاونی‌های تامین نیاز مشاغل خانگی، آموزش مهارت‌های گفت‌وگو و ارتباط موثر دانش‌آموزان با همسالان، خانواده مدرسه و جامعه و طرح توانمندسازی زنان و دختران عشایری یاد کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا