سود سرشار عربستان از بازار معاملات ارزی حج

خبرگزاری ارک – متخصصان اقتصادی عربستان از رشد 50 درصدی بازار مبادلات ارزی این کشور در ایام حج و سود سرشار صراف‌ها خبر دادند.

به گفته این متخصصان، افزایش قابل ملاحظه‌ تقاضا و نقدینگی در ایام حج موجب رشد قابل ملاحظه پول رایج عربستان می‌شود و پیش‌بینی می‌شود این مبادلات ارزی سود سالانه برابر با 500 میلیون ریال (عربستان) را نصیب‌ صراف‌ها کند.

آژانس مالی عربستان سعودی (بانک مرکزی) وظیفه نظارت بر بازار مبادلات ارزی را دارد و با دقت فراوان مجوز فعالیت صرافی‌ها و داد و ستد آنها را رصد می‌کند.

کارشناسان تخمین می‌زنند حجم بازار مبادلات ارزی عربستان در ایام حج به 35 میلیارد ریال عربستان می‌رسد و میزان این مبادلات روزانه دو میلیارد ریال است که رشد 50 درصدی بازار ارز را در مقایسه با سایر ماه‌های سال برای عربستانی‌ها به ارمغان می‌آورد.

به گزارش Saudi Gazette ، «عبدالله المغلوب» یکی از اعضای انجمن اقتصادی عربستان سعودی در این باره گفت برگزاری مناسک حج واجب و عمره دو عامل مهم و اساسی در رشد قابل ملاحظه بازار مالی عربستان هستند.

وی حجم بازار معاملات ارزشی عربستان را در ایام حج و عمره 30 میلیارد ریال تخمین زد و گفت این بازار پرسود سالانه 500 میلیون ریال برای صرافان سود به ارمغان می‌آورد.

بازار معاملات ارزی در مکه به سبب سفر تعداد بی‌شماری از مسلمانان از سراسر جهان به این شهر در ایام حج عمره و واجب از فعالترین بازارها در جهان است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا