کتاب خاطرات و زندگینامه مقام معظم رهبری به زبان اسپانیایی منتشر شد

خبرگزاری ارک – برای نخستین بار؛کتاب خاطرات و زندگینامه مقام معظم رهبری به زبان اسپانیایی منتشر شد

موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق، نخستین کتاب خاطراتی از رهبر معظم انقلاب و زندگی نامه مقام معظم رهبری را به زبان اسپانیایی منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس،‌ موسسه فرهنگی و هنری اندیشه شرق به عنوان متولی فعالیت های فرهنگی در سطح منطقه آمریکای لاتین این بار تلاش کرده است تا با ترجمه و انتشار کتاب «خاطرات سبز» نوشته جعفر حمزه به زبان اسپانیایی زمینه آشنایی مردم آمریکای لاتین را با شخصیت مقام معظم رهبری فراهم نماید.

این مجموعه حاوی خاطرات و گزارش هایی از شخصیت ها و مسوولان جمهوری اسلامی ایران از زندگی، شخصیت، سیره و رفتار حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) در دوران های مختلف زندگی شان است.

در این خاطرات که بخشی از آن از گفتارهای خود مقام معظم رهبری استخراج شده شخصیتی جامع، شجاع، صبور، متفکر، با اراده قوی و مستحکم و باهوش مجسم شده که از لحظات زندگی بهره می‏ گیرد و شاد بودن و ورزش و نشاط را در کنار معنویت و آمادگی و اخلاق مورد استفاده قرار می‏دهد و انسان اسلامی را آمیخته‏ ای از سیاست، درایت، هوشمندی، عبودیت و دانش می‏داند. در ابتدا سیری اجمالی از زندگی، تحصیلات و مبارزات ایشان ارائه شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ربانی، روبرتو چامبی از کشور بولیوی و خانم فاطمه پاس از آرژانتین در فعالیتی مشترک این کتاب را به زبان اسپانیایی ترجمه کرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین ربانی رییس موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق پیش از این اعلام کرده بود هدف از این کار تهیه منبعی برای شناخت جزئی‌تر مردم آمریکای لاتین از زندگی‌نامه و شخصیت رهبر فرزانه انقلاب است.

کتاب خاطرات و زندگی نامه مقام معظم رهبری در ده فصل سامان یافته است،‌ در فصل نخست خاطراتی از دوران کودکی و نوجوانی رهبر انقلاب بیان می‌شود،‌ فصل دوم آگاه به مسائل روز نام دارد و فصل سوم  اخلاص در علم و عمل. همچنین شخصیت ایشان از نگاه شخصیت‌ها در فصل چهارم کتاب پرداخته شده و ویژگی‌هایی چون ساده‌زیستی در فصل پنجم بررسی شده است.

 «لبخند‌های شیرین»،‌ «ورزش از نگاه رهبری»‌، «اقتدار رهبری»،‌‌ «دفاع مقدس و شهدا»‌ و «جوانان» عنماوین فصل‌های ششم تا دهم این کتاب هستند.

گفتنی است، موسسه فرهنگی هنری اندیشه شرق تا کنون بیش از 120 عنوان کتاب به زبان های اسپانیایی و پرتغالی متشر کرده و بزرگترین سایت شیعی به زبان اسپانیایی به نشانی www.islamoriente.com  از سوی این موسسه راه اندازی شده است.

منبع : خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا