سردار سلیمانی، نمونه بارز تربیت یافته مکتب امام خمینی(ره) است

امام جمعه سردرود گفت: سردار سلیمانی جزو رویش‌های اصیل انقلاب اسلامی ایران و نمونه بارز تربیت یافته مکتب امام خمینی (ره) است.

به گزارش ارک خبر،حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی در جمع علما و روحانیون شهر سردرود، با تاکید بر ضرورت تداوم راه و مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: سردار سلیمانی جزو رویش‌های اصیل انقلاب اسلامی ایران بود که جان خود را در طبق اخلاص و در مسیر ولایت مداری، عرضه کرد.

وی در ادامه با تسلیت ایام فاطمیه، افزود: دوران حیات حضرت زهرا به سه بخش “زمان حضور در خانه پیامبر اسلام (ص)، زمان بعد از ازدواج در خانه امیر المومنین علی (ع) و بعد دوران بعد از رحلت پیامبر” که دوران پیچیده‌ای بود، تقسیم می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی اضافه کرد: حضرت زهرا(س) بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)، برای اسلام، ولایت و امامت سنگ تمام گذاشتند و چراغ در آستانه خاموشی امامت را با روشنگری‌های خودشان احیا کردند.

حجت الاسلام جلیلی اضافه کرد: در این دوران دو جریان حق و باطل یعنی جریان غدیر خم و امامت و ولایت در طرف حق و جریان سقیفه و خلافت در جانب باطل در تقابل هم قرار گرفتند که نقش افراد دنیا طلب و انسان‌های بی‌بصیرت در راستای انحراف امامت از مسیر اصلی خود، برجسته بود.

وی به روایت پیامبر اکرم(ص) “إِنَّ اللَّهَ لَیَغْضَبُ لِغَضَبِ فَاطِمَهَ وَ یَرْضَی لِرِضَاهَا؛ که خدا برای غضب فاطمه‌(س)، غضب می‌کند و برای خشنودی او خشنود می‌شود”، گفت: اگر این حدیث شاخص همه مسلمان‌ها قرار می‌گرفت، اکنون جهان اسلام به شکل کنونی نبود و فراتر از این‌ها به جهان ارائه می‌شد.

وی ادامه داد: هزاران افسوس که در طول تاریخ، انسان‌های بی‌بصیرت، عوامل اجرایی و سیاهی لشکر طرف باطل بوده‌اند و ما در فتنه ۸۸ نیز از این طیف افراد ضربه‌های کاری خوردیم، لذا همواره باید بصیرت افزایی جزو اقدامات اساسی در آگاهی دهی به جامعه باشد.

استاد حوزه و دانشگاه خطاب با قدردانی از زحمات روحانیون سردرود در راه تبلیغ شریعت نبوی و دین مبین اسلام، خطاب به آنان اظهار کرد: لذت هدایت دیگران از همه لذت‌ها بالاتر است، چرا که انسان در کنار ارتقای خود، دیگران را نیز به سعادت ابدی می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا