ساز بانوان در تهران کوک است

خبرگزاری ارک-در واپسین ماه فصل تابستان، ساز و آواز چند گروه ویژه‌ی بانوان در تهران کوک می‌شود.

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی ایسنا، در روزهایی که سالن‌های کنسرت پایتخت میزبان اجراهایی در ژانرهای مختلف است، بانوان فعال در عرصه‌ی موسیقی همچنان حضور پررنگی در این اجراها دارند.

«ستاره قطبی» گروه موسیقی فعال بانوان در ژانر پاپ است که خوانندگانش به زبان‌های مختلف برنامه اجرا می‌کنند. این گروه چهار خواننده به زبان‌های فارسی، عربی، هندی و انگلیسی دارد و اجراهایی را به سرپرستی بهار ایلچی در تهران و شهرستان‌ها روی صحنه می‌برد.

این اجرا 19 شهریورماه ساعت 15 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. قیمت بلیت‌های اجرا نیز 35 تا 80 هزار تومان تعیین شده است.

***

تالار وحدت 26 و 27 شهریورماه میزبان گروه موسیقی «ژیوار» است که مخاطبان، بیشتر این گروه را با اجرای قطعات کردی می‌شناسند. ژیوار شیخ‌الاسلامی خواننده‌ی گروه خواهد بود و فرشاد رستمی قطعاتی را برای این گروه تنظیم کرده است. این کنسرت در دو بخش فارسی و کردی روی صحنه خواهد رفت و چهرزاد شیخ‌الاسلامی طراح حرکات آیینی است.

این اجرا نیز ساعت 15 برگزار می‌شود و بهای بلیت‌ها 30 تا 60 هزارتومان تعیین شده است.

***

«حدیث رویا» گروه دیگری است که برای بانوان فعالیت می‌کند. سرپرست و خواننده‌ی گروه، رویا راعی است که 6 مهرماه با همراهی گروهش در تالار وحدت اجرا خواهد داشت.

این اجرا ساعت 21 روی صحنه خواهد رفت و قیمت بلیت آن نیز 50 هزارتومان است.

***

نیوشا بریمانی از نوازندگان نام‌آشنای کمانچه نیز گروهی به نام «نوشه» تشکیل داده است و 21 شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران اجرا خواهد داشت. البته این کنسرت صرفا ویژه‌ی بانوان نیست و به‌صورت هم‌خوانی برگزار می‌شود. خواننده‌ی اصلی گروه نیما رییسی است که قرار است، تعدادی از قطعات خاطره‌انگیز را برای مخاطبان اجرا کند.

این کنسرت در دو سانس 18 و 21 برگزار می‌شود و قیمت بلیت آن 60 هزارتومان است.

دکمه بازگشت به بالا