آغاز به کار طرح «الو کتاب» در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی گفت: طرح «الو کتاب» با هدف افزایش سرانه مطالعه و تسهیل دسترسی اعضا به منابع کتابخانه‌ای، در استان آغاز به کار کرد.

شهرام خدایی با اشاره به تداوم شیوع اپیدمی کرونا، افزود: این طرح در مرحله نخست، به صورت آزمایشی در دو کتابخانه مرکزی تبریز و کتابخانه شیخ سلار خسروشاه اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور (سامان) به نشانی www.samanpl.ir، کتاب مورد نظر خود را جستجو و نسبت به ثبت آن اقدام کنند؛ هم‌چنین اعضا می‌توانند با مراجعه به پرتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی به نشانی www.tabrizpl.ir  ضمن اطلاع از کتابخانه‌های هدف در این طرح، شماره تماس کتابخانه مدنظر خود را جستجو و به صورت تلفنی از ساعت ۹ تا ۱۳ تماس گرفته و درخواست امانت خود را ثبت کنند.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بسته بندی و ارسال کتاب‌ها، گفت: کتاب‌های درخواستی پس از تجمیع، به صورت بهداشتی بسته‌بندی شده و در روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۴ تا ۱۹ به درب منازل اعضا ارسال خواهد شد.

خدایی گفت: اعضای کتابخانه‌ها می‌توانند به صورت تلفنی نسبت به تمدید یا عودت کتاب‌های دریافتی اقدام کنند؛ کتاب‌های دریافتی از اعضا در کتابخانه به مدت یک هفته قرنطینه خواهد شد و سپس به چرخه امانت باز خواهد گشت.

به نقل از روابط عمومی کتابخانه‌های عمومی آذربایجان شرقی، وی در پایان ابراز امیدواری کرد، در صورت استقبال اعضا و علاقمندان به کتابخوانی، این طرح در سایر کتابخانه‌های آذربایجان شرقی نیز اجرا شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا