ترس کادر درمان در آمریکا از دریافت واکسن کرونا

کارمندان بخش خدمات درمانی در آمریکا تمایلی به دریافت واکسن کووید۱۹ ندارند زیرا از عوارض جانبی آن بیمناک هستند و معتقدند با آنها مانند موش آزمایشگاهی رفتار می شود.

به گزارش ارک خبر به نقل از دیلی میل، هزاران نفر از کارمندان کادر درمان در سراسر آمریکا از تزریق واکسن کووید ۱۹ سرباز زده‌اند.

طبق نظرسنجی‌ها حدود نیمی از کادر درمان در ریور زدیل کالیفرنیا و یک بیمارستان در تگزاس اعلام کرده‌اند واکسن کووید ۱۹ را تزریق نمی‌کنند. ۶۰ درصد از کارمندان خانه‌های سالمندان در اوهایو و۴۰ درصد از کادر درمان در لس آنجلس نیز به واکسن فایزر و مدرنای آمریکایی نه گفته‌اند.

آنها در پاسخ به چند نظرسنجی به ترس خود از عوارض جانبی خطرناک واکسن‌ها اشاره کرده‌اند. برخی از کارمندان بخش خدمات درمانی یک انجمن اعلام کرده‌اند از آنها به عنوان موش‌های آزمایشگاهی استفاده می‌شود.

هرچند عوارض جانبی خطرناک واکسن‌ها نادر هستند اما بروز واکنش آلرژیک در بدن دو پرستار در آلاسکا، مرگ در چند کشور و ابتلاء به کرونا پس از دریافت واکسن فایزر نگران کننده است.

این درحالی است که کادر درمان و سالمندان در خط مقدم دریافت کنندگان واکسن کووید ۱۹ قرار دارند.

تاکنون برخی دریافت کنندگان واکسن فایزر در سراسر جهان با عوارض جانبی روبرو شده‌اند. هفته گذشته پرستاری پرتغالی دو روز پس از دریافت واکسن فایزر درگذشت. یک پزشک آمریکایی نیز یک هفته پس از دریافت این واکسن دچار سکته مغزی شد. علاوه بر آنچه گفته شد یک پزشک و یک پرستار بخش اورژانس در دو ایالت مختلف آمریکا پس از دریافت واکسن فایزر به کووید ۱۹ مبتلا شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا