هوای شهر تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم شد

تبریز- مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی با بیان اینکه هوای تبریز برای گروه‌های حساس ناسالم شد، گفت: امروز برای دومین روز پیاپی هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

به گزارش ارک خبر،حسن عباس نژاد  افزود: میانگین شاخص کیفیت هوای تبریز امروز برابر با ۱۱۹ ppmبوده و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی بر ضرورت خودداری از تردد غیرضروری تاکید کرد و ادامه داد: باید کودکان و بیماران قلبی و ریوی و سالمندان از حضور در مکان‌های باز خودداری کنند. امیدواریم شهروندان با رعایت نکات زیست محیطی و استفاده نکردن از خودروهای شخصی درجهت کاهش شاخص آلودگی هوای تبریز گام بردارند.

براساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا