کاهش محدودیت‌های کرونا به معنی عادی شدن وضعیت جامعه نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی آذربایجان شرقی، گفت: کاهش محدودیت‌های کرونا به معنی عادی شدن وضعیت نبوده و حساسیت‌ها باید تا ریشه‌کنی کرونا یا تزریق واکسن این بیماری ادامه یابد.

به گزارش ارک خبر،علیار راستگو در بیست و یکمین جلسه شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان شرقی، با اشاره به کاهش آمار مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های کرونا در استان در هفته‌های گذشته، اظهار کرد: البته شهروندان باید توجه داشته باشند که کاهش آمارها به معنای رفع خطر کرونا نیست.

وی افزود: با وجود اینکه بیش از ۹۵ درصد مردم استان از ماسک استفاده می‌کنند، اما رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی همچنان ضروری است، چون عادی‌انگاری کرونا موجب شیوع مجدد بیماری و عزادار شدن خانواده‌ها می‌شود.

راستگو همچنین با اشاره به اینکه کادر بهداشت و درمان، زحمات فراوانی را متحمل شده‌اند، گفت: برخی از پرستاران و کادر درمان استان مدت‌ها است که به مرخصی نرفته‌اند و حتی خانواده خود را از نزدیک ندیده‌اند؛ بر این اساس تقدیر همگانی از مدافعان سلامت لازم و ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به اینکه شورای اطلاع‌رسانی آذربایجان شرقی یکی از منظم‌ترین شوراهای استان است و ساختارهای مناسبی برای اطلاع‌رسانی دارد، اظهار کرد: البته اخباری که دارای اهمیت است و افکار عمومی نسبت به آن حساسیت دارند، باید دستگاه‌ها بلافاصله پاسخگوی افکار عمومی و نیازهای جامعه باشند و در واقع با جامعه و نیازهای اطلاعاتی رسانه‌ها حرکت کنند.

وی ادامه داد: ادارات باید در مواقع ضروری، اطلاع‌رسانی به‌هنگام داشته باشند و با بیان واقعیت‌ها، نیازهای اطلاعاتی و سوالات رایج در جامعه را با همکاری رسانه‌ها پاسخ دهند تا از ایجاد شبهه جلوگیری شود.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی و دبیر شورای اطلاع رسانی استان نیز در ادامه گفت: روابط عمومی‌های استان در خصوص اطلاع‌رسانی اخبار مهم و مطالبات مردمی سرعت عمل و حساسیت مناسب را داشته باشند.

علی پیروزمنش اظهار کرد: هم‌افزایی روابط عمومی‌ها و رسانه‌های آذربایجان شرقی ظرفیت بزرگی است که می‌تواند منجر به تحول بیشتری در حوزه اطلاع‌رسانی استان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا