۱۳۵ طرح ارتباطات و فن‌آوری در آذربایجان‌شرقی افتتاح می‌شود

تبریز- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، ۱۳۵ طرح با یک هزار و ۷۴۸ میلیارد ریال در این حوزه در استان افتتاح می‌شود.

به گزارش ارک خبر،محمد فرزاد اظهار کرد: توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه شامل ارتقا ۱۵ سایت تلفن همراه به تکنولوژی‌های نسل ۳ و ۴ و راه اندازی ۳۱ سایت تلفن همراه جدید با ۷۷۲ میلیارد ریال از جمله این طرح‌ها است.

وی افزود: توسعه شبکه فیبر منازل توسط شرکت مخابرات آذربایجان شرقی در سطح استان برای توسعه شبکه فیبرنوری، کافوی نوری، شبکه دیتا و FTTH از دیگر طرح‌های آماده بهره برداری با ۱۶۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در این ایام است.

فرزاد ادامه داد: توسعه شبکه پهن باند و تلفن همراه توسط وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه با هدف افزایش پوشش تلفن همراه در ۴۰ روستا توسط بخش دولتی با ۸۸ میلیارد ریال اعتبار یکی دیگر از طرح‌های مهم آماده افتتاح در آذربایجان شرقی است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی گفت: همچنین چهار شبکه دیتا توسط شرکت ارتباطات زیرساخت برای توسعه شبکه دیتا به ظرفیت ۷۰۰ گیگابیت بر ثانیه با ۷۲۴ میلیارد ریال هزینه در طول این ایام بهره برداری می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا