نقد اخبار روز *م.گونش

 

*ایسنا – آذربایجان شرقی فرماندار تبریز با اشاره به این‌که برابر رنگ‌بندی جدید اعلام شده، تبریز از وضعیت آبی خارج و به وضعیت زرد رسیده است، گفت: بازگشت تبریز به وضعیت زرد ناشی از عادی انگاری است.

ارک- واقعیت این است که بعضی از مردم
ناخودآگاه و غیر عمدی در بعضی موارد پروتکل ها را رعایت نمی کنند. این امر نشان می دهد که ادامه آموزش های همگانی در مورد پروتکل ها ضروری می باشد.

*ایسنا- نائب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی گفت: بیش از ۹۰ درصد کارگران امنیت شغلی نداشته و زیر خط فقر زندگی می کنند.

ارک – درجمع نفوس زیر خط فقر، حتما علاوه بر کارگران،  ۹٠ درصدی از سایر طبقات جامعه از قبیل کسبه و کارمندان نیز قرار دارند. این عده کثیر در وضعیت موجود، نیازمند حمایت هوشیارانه می باشند.

*یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: امروز گفت‌وگوی ملی نخبگان و شهروندان در زمینه بهبود و اصلاح روندهای حاکم ضرورت دارد و نمی توان بدون اتکا به عقل جمعی و خرد انتقادی، نیازهای امروز جامعه انتظارمند ایران را  پاسخ گفت.

ارک- ارزیابی منصفانه و علمی وضعیت موجود، برای اصلاح امور آتی جامعه ضروری می باشد.

*ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مطالبه مردم در مقطع فعلی عبور از دو مشکل ناحق و ناخواسته تحریم و کرونا است، گفت: اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی ساخته شود حتما باید تحریم‌ها لغو شود .

ارک- حذف تحریم ها نیازمند اقدام و ابتکارعمل است.

 

*ایرنا- یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به علت افت شاخص بورس در بازار گفت: با ایجاد اعتماد به آینده بازار می‌توان شاهد کاهش نوسان‌های ایجاد شده و بهبود وضعیت بازار سرمایه بود.

ارک- اعتماد به بازار سرمایه جز از تضمین ارزش خرید اولیه سهام، توسط مؤسسات عضو بازار بورس محقق نمی شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا