آزادی ۲۰۰ نفر از زندانیان استان اصفهان

به گزارش ارک خبر:محمود ضیایی فرد مدیرکل زندان های استان اصفهان در این آیین که در گلستان شهدا برگزار شد، گفت:  تعدادی از زندانیان این استان توسط خیران در ابتدای ماه  جاری آزاد شدند.

وی اظهار داشت: قصد داشتیم امروز ۴۲ زندانی را به نیت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب آزاد کنیم اما با فراخوانی که در خیریه مربوط به آزادی زندانیان داده شد و استقبال خوب خیرین ۷۲ زندانی آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه ۱۲۸ نفر این زندانیان مشمول عفو رهبر معظم انقلاب شدند، افزود: میزان بدهی این تعداد زندانی در مجموع  پنج میلیارد و ۵۰۰ تومان بود که سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان آن را خود شکات از حق مسلم گذشتند و بقیه توسط ستاد دیه و خیران تامین شد و به آغوش خانواده برگشتند.

۹۵۳ زندانی غیر عمد و مالی در اصفهان داریم

مدیرکل زندان های استان اصفهان تصریح کرد: در مجموع ۹۵۳ زندانی غیر عمد و مالی در استان داریم که بیشترین مبلغ مربوط به مهریه و ۶۰ درصد بدهی ها زیر ۵۰ میلیون تومان و بقیه بدهی های کلان و تا ۸۰۰ میلیارد تومان است که در مجموع خیران باید کمک کنند.

وی در خصوص اینکه گفته می شود، مهریه مبلغ بالا زندانی ندارد، گفت: مهریه قانون ۱۱۰ سکه حقوقی می شود مگه اینکه اعصار آن ثابت شود.

ضیایی فرد بیان داشت: پیش از این پرونده های عفو این زندانیان در کمیسیون عفو استان و سپس کمیسیون عفو مرکزی مطرح و دوشنبه شب با دستور رهبر معظم انقلاب مورد عفو قرار گرفتند.

محمدرضا حبیبی رییس کل دادگستری استان اصفهان در حاشیه این آیین با قدردانی از خیرانی که در کمتر از یک ماه برای دومین بار زمینه آزادی این تعداد زندانی را فراهم کردند، گفت: جای بسیاری از زندانیان در زندان نیست اما در بین زندانیان آزاد شده  امروز ما افراد آبرومند و فعال اقتصادی داریم که به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار دچار مشکل شدند که درصد هستیم زمینه آزادی این افراد را فراهم کنیم.

در آیین امروز شماری از مسوولان و خیران و خانواده های زندانیان حضور داشتند در پایان ضمن ادای احترام قبور شهدا را گلباران کردند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا