روند اجرای کاداستر در حوزه کشاورزی آذربایجان‌شرقی کند است

تبریز- معاون قضایی و سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌شرقی گفت: به رغم اقدامات مناسب در حوزه ثبت اراضی ملی در حوزه کشاورزی، روند اجرای طرح کاداستر کند است.

به گزارش ارک خبر،احمد موقری روز دوشنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت اجرای طرح کاداستر در استان، افزود: هنوز در این بخش مشکلات بسیاری داریم و انتظار می‌رود سازمان جهاد کشاورزی و امور اراضی آذربایجان شرقی اقدامات خود را افزایش دهند تا بتوانیم در این خصوص به پیشرفت مطلوبی برسیم.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین راه‌های پیشگیری از زمین خواری اجرای دقیق قانون جامع حدنگار است، اظهار داشت: در راستای اجرای این قانون اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شده به طوری که در این خصوص در رتبه‌های بالای کشوری قرار داریم.

موقری ادامه داد: به منظور مقابله با موضوع زمین خواری و پیشگیری از تعرض به اراضی ملی و دولتی، اجرای طرح کاداستر بهترین و مهمترین راهکار بوده و در این خصوص همه دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلف به همکاری با دادگستری کل استان هستند.

وی اضافه کرد: انتظار داریم جهاد کشاورزی و امور اراضی استان که بخش قابل توجهی از اراضی ملی در اختیار آنها است اقدامات مؤثر و ثمربخشی در این خصوص انجام دهند.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی گفت: با توجه به سیاست‌های تحولی قوه قضائیه، یکی از اولویت‌های اساسی دستگاه قضائی مبارزه با زمین خواری بوده و در این خصوص هیچ اغماضی صورت نخواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا