رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد:

مراحل ثبتی 80 درصد از موقوفات نجف آباد انجام شده است

به گزارش ارک خبر:رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد گفت: مراحل ثبتی ۸۰ درصد از موقوفات شهرستان نجف آباد انجام شده است.
حجت الاسلام رضا صادقی با بیان اینکه در شهرستان نجف آباد از قبل از انقلاب تاکنون ۲۵۶ سند برای موقوفات صادر شده است، اظهار داشت: این تعداد سند شامل ۳۳۹ رقبه است.
وی با بیان اینکه ۶۰ مورد از اسناد صادر شده برای موقوفات نجف آباد متعلق به سال جاری است، ادامه داد: تا پایان سال این عدد به ۱۰۰ سند خواهد رسید چرا که مراحل ثبتی این موقوفات از جمله نقشه برداری و درج آگهی انجام شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نجف آباد با بیان اینکه تاکنون نقشه‌ برداری و تعیین حدود ۸۰ درصد از موقوفات شهرستان نجف آباد انجام شده است، ادامه داد: مراحل ثبتی این موقوفات در حال انجام است و اداره شهرستان نجف آباد و بخش مهردشت همکاری ویژه‌ای در این زمینه داشته اند.
وی با بیان اینکه چهار امامزاده در شهرستان نجف آباد وجود دارد که برای سه امامزاده تاکنون و در سال جاری سند دریافت شده است، ابراز داشت: امامزاده ساره مریم جوزدان با ۴۹ هزار متر مربع زمین، امامزاده سید محمد شمس الدین علویجه ۲۹ هزار متر مربع و امامزاده عبدالله روستای اشن اسناد مالکیتی دریافت کرده‌اند.
حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه در حال حاضر تنها امامزاده تقی ابن محسن ابن موسی ابن جعفر شهر دهق هنوز سند ندارد، ادامه داد: سند این امامزاده نیز به زودی صادر می شود.
وی با بیان اینکه ۵۶۳ موقوفه در شهرستان نجف آباد وجود دارد، افزوود: ۵۰ درصد از این موقوفات سند دارد و مراحل ثبتی۸۰ درصد موقوفات فاقد سند انجام شده است و تنها برای ۲۰ درصد موقوفات هنوز اقدامی صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا