دولت، ۷ اصلاح در بودجه اعمال کرد/ ارجاع لایحه به کمیسیون تلفیق

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه در لایحه اصلاح شده در بودجه، ۷ مورد از اصلاحاتی که مد نظر مجلس بود، اعمال شد و امروز مجلس با رأی بالایی کلیات بودجه را تصویب کرد.

به گزارش ارک خبر،محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز و پس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، گفت: مجلس شورای اسلامی از زمانی که لایحه بودجه اولیه به مجلس ارائه شد، اولین جلسه را با دولت تشکیل داد و قرار شد که با تفاهم، پیشنهادات درباره بودجه بررسی شود.

وی بیان کرد: بنا بود که برای حل مشکلات مردم، لایحه بودجه با همفکری دولت و مجلس اصلاح شود چرا که لایحه بودجه وضعیت اقتصادی مردم را در طول یک سال رقم می‌زند.

رئیس مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در بین راه تعامل لازم دولت با مجلس انجام نشد به همین دلیل مجلس لایحه را جهت اصلاح به دولت بازگرداند.

قالیباف افزود: خوشبختانه در لایحه اصلاح شده در بودجه، ۷ مورد از اصلاحاتی که مد نظر مجلس بود، اعمال شد و امروز مجلس با رأی بالایی کلیات بودجه را به تصویب رساند.

وی با بیان اینکه لایحه بودجه را به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌دهیم تا آنجا مورد بررسی قرار گیرد، گفت: کمیسیون تلفیق از امروز بعدازظهر جلسات خود را برگزار می‌کند و تا روز جمعه به اتمام خواهد رسید، سپس نمایندگان و کمیسیون‌ها ۴۸ ساعت فرصت دارند تا پیشنهادات خود را درباره لایحه بودجه ارائه کنند.

وی تأکید کرد: ان‌شاءالله مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه هفته آینده بررسی جزئیات بودجه را آغاز خواهد کرد چرا که فرصت ما بسیار محدود است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا