صدور مجوز استخدام ۳۰ هزار کادر درمان

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: غیر از ۲۳ هزار مجوز استخدام که قبلاً اجرایی شده بود، ۳۰ هزار مجوز جدید برای استخدام کادر درمان در امسال داده شد.

به گزارش ارک خبر ، محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز در هجدهمین آئین پویش «ره سلامت و مراسم افتتاح پروژه ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی» اظهار کرد: غیر از ۲۳ هزار مجوز استخدام که قبلاً اجرایی شده بود، ۳۰ هزار مجوز جدید برای استخدام کادر درمان در امسال داده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در بودجه سال ۱۴۰۰ موفق شدیم نه تنها همچنان ارز و تجهیزات دارویی و پزشکی این وزارت خانه (وزارت بهداشت) را با ارز ترجیحی تخصیص بدهیم بلکه با سهمیه خاصی در بودجه سال ۱۴۰۰ مواجه بوده است.

نوبخت بیان کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ رشد قابل توجه در بودجه وزارت بهداشت می‌بینیم.

وی گفت: وزارت بهداشت ستاد فرماندهی مقابله با کروناست و باید از همه افرادی که در این عرصه تلاش کردند، قدردانی کنیم. ما هر ۴ ماه یک بار باید گزارش عملکرد تمامی وزارتخانه‌ها را به رئیس جمهوری تقدیم کنیم و با افتخار می‌گوئیم که وزارت بهداشت با حسن عمل در سپهر خدمت و نظام اداری و اجرایی کشور می‌درخشد و آیندگان از این موضوع به نفع شایسته تجلیل خواهند کرد.

معاون رئیس جمهوری تصریح کرد: بیماری کرونا و مقابله با آن باعث نشد که وزارت بهداشت زمین گیر شود، بلکه بسیار فعال در عرصه توسعه و سازندگی و گسترش خدمات نیز تلاش کرده است.

وی ادامه داد: رئیس جمهوری به تاسی از آنچه رهبر معظم انقلاب فرموده بودند، اعلام کرد که همه امکانات کشور برای مقابله با کرونا آماده و پای کار باشد. به همین جهت سازمان برنامه و بودجه نیز با مساعدت مالی بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان در یک ماه برای این پشتیبانی و بالغ بر ۱۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در طول سال برای تقویت این فعالیت انجام داد تا کادر درمان پرنشاط به کار خود ادامه بدهند.

معاون رئیس جمهوری بیان کرد: فعالیت وزارت بهداشت در یک سال گذشته فقط در حوزه کرونا و پایین آوردن تعداد بیماران نبوده است. وزارت بهداشت در جهت توسعه زیرساخت‌ها و گسترش امکانات نیز فعالیت کرد و برای ماه‌های آینده با بیش از ۱۱ هزار تخت و تجهیز بیمارستان‌ها و تکمیل آنها نیز مواجه خواهیم بود.

نوبخت گفت: باید از بانک جهانی قدردانی کنیم. هرچند محدود و در شرایطی که میلیاردها دلار از پول ایران به ناحق و غیرقانونی در برخی بانک‌ها و کشورها محبوس و مسدود است، اما در زمینه وام اقدام کرد. از سازمان جهانی بهداشت نیز قدردانی می‌کنیم و امیدواریم این همکاری گسترده باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا