فضای رسانه‌ای آذربایجان شرقی باید احیا شود

تبریز- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های رسانه ای استان گفت: فضای رسانه‌ای استان باید احیا شود.

به گزارش ارک خبر، سیدقاسم ناظمی، در دیدار با اعضای هیأت مدیره و بازرسان خانه مطبوعات و رسانه‌های استان اظهار داشت: بنده خود را جزو جامعه رسانه‌ای استان می‌دانم و همواره بر اثرگذاری این قشر فرهیخته در جریان‌های مختلف اعتقاد داشته‌ام.

وی با اشاره به این‌که وحدت و همدلی اهالی فرهنگ، هنر و رسانه لازمه تعالی جایگاه فرهنگی استان است، تصریح کرد: اهالی فرهنگ و رسانه باید در کنار یکدیگر باشند.

ناظمی، بر لزوم کیفی گرایی در عرصه‌ی رسانه‌های استان تاکید کرد و گفت: باید شیوه‌های کارآمدی را برای توانمندسازی رسانه‌ها تعریف کنیم و فضای رسانه‌ای استان باید احیا شود.

وی با اشاره به اینکه رسانه پیشانی و معرف یک شهر است، افزود: اهمیت و جایگاه رسانه باید در افکار عمومی و همچنین دستگاه‌ها به نحوی باشد که توقف انتشار یک روزنامه یا تعطیلی یک سایت خبری هم برای اهالی رسانه و هم دیگر اقشار مردم مهم باشد.

ناظمی با بیان این‌که از مشکلات اهالی رسانه به ویژه فعالان حوزه نشر مکتوب آگاهی دارم، گفت: تشکیل کارگروه مشترک رسانه‌ای برای پیگیری مطالبات و مشکلات فعالان رسانه‌ای استان، در اولویت خواهد بود.

وی تأکید کرد: تشکل‌های صنفی نقش مهمی در انسجام‌بخشی به فعالیت‌های رسانه‌ای استان دارند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز به عنوان نهاد متولی و در حد توان و در چارچوب قانون از رسانه‌ها و تشکل‌های صنفی در این حوزه حمایت خواهد کرد و هرجا که قانون نیاز به اصلاح داشته باشد اقدام لازم را برای این امر انجام خواهد داد.

همچنین در این دیدار مرتضی شفیعی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان، محمد عزیزی راد، رئیس هیأت مدیره، اسد بابایی، نایب رئیس هیأت مدیره، فرهاد باغشمال دبیر، احمد مرادپور و حمیده بردباری اعضای هیأت مدیره و همچنین یعقوب قلندری نژاد یکی از بازرسان خانه مطبوعات استان به بیان نکته نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا