یزد کویری برفی شد/ افت ۱۱ درجه‌ای دما

یزدـ یزدی‌ها صبح هفتم اسفند را برفی آغاز کردند و پس از چند روز گرم نزدیک به ۳۱ درجه‌ای، امروز دمای هشت درجه‌ای را تجربه کردند.

به گزارش ارک خبر،در حالی که از نیمه‌های بهمن هوای یزد کاملاً بهاری و در برخی روزها با رسیدن دما به ۳۱ درجه، تابستانی شده بود، امروز در پایان هفته نخست اسفندماه، ناگهان زمستان به یزد بازگشت و یزدی‌ها صبح هفتم اسفند را برفی آغاز کردند.

کاهش ناگهانی دمای هوا از روز گذشته آغاز شده و در حالی که حداکثر دمای روز چهارشنبه ۱۹ درجه ثبت شده بود، امروز حداکثر دما در یزد به هشت درجه خواهد رسید.

در حالی که بهار زودرس سبب شکوفه زدن درختان شده بود، امروز و تا یک‌شنبه هوای کاملاً سرد و زمستانی بر یزد حاکم خواهد شد.

این شرایط سرمازدگی درختان را به دنبال دارد و خسارت سنگینی به کشاورزان و باغداران وارد می‌کند.

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد ، حداکثر دمای امروز یزد را هشت درجه و حداقل دما را ۲- اعلام کرد و گفت: هوای یزد در ساعات روز جاری با کاهش دما، گاهی وزش باد شدید با احتمال باد و گرد و خاک و بارش باران همراه است.

سیدعباس میرحسینی عنوان کرد: در شب نیز بارش پراکنده، گاهی افزایش باد و کاهش دما همراه با مه آلودگی پیش بینی می‌شود.

وی از افزایش نامحسوس دما در روز جمعه خبر داد و بیان کرد: دمای هوا در گرم‌ترین ساعات روز جمعه با دو درجه افزایش نسبت به امروز به ۱۰ درجه و در سردترین ساعات روز به ۲- درجه می‌رسد.

میرحسینی با اشاره به اینکه از روز شنبه شاهد افزایش تدریجی دما در استان خواهیم بود، اظهار داشت: در روز شنبه دمای هوا در گرم‌ترین ساعات روز ۱۳ درجه و در سردترین ساعات، صفر درجه پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین در روز یکشنبه نیز دمای هوا به ۱۳ درجه در گرم‌ترین ساعات روز خواهد رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا