با حضور فرماندار اصفهان صورت پذیرفت، بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی، فرهنگی، درمانی و عمرانی شهر بهارستان

فرماندار اصفهان عنوان کرد: شهر بهارستان مستعد تبدیل شدن به یک بخش مستقل است.

به گزارش ارک خبر، حسین سیستانی معاون استاندار و فرماندار اصفهان در نشست کارگروه اجتماعی-فرهنگی، سلامت و عمرانی شهرستان که پیرامون بررسی مسائل و مشکلات اجتماعی-فرهنگی، بهداشت و درمان و عمرانی شهر بهارستان برگزار شد، با بیان اینکه شهر بهارستان از لحاظ رشد جمعیت، موقعیت جغرافیایی و بافت اجتماعی دارای پتانسیل و ظرفیت های مثبتی است، خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی همه دستگاه ها می توان زمینه را برای حل مشکلات شهر بهارستان و رضایتمندی ساکنان آن فراهم کرد.

فرماندار اصفهان با اشاره به اهمیت دو انتخابات سرنوشت ساز و مهم در سال آینده افزود: مردم باید تلاش کنند تا شوراهای منتخب آنان، کارآمد و نخبه باشند و بتوانند برای پیشرفت و آبادانی این شهر اقدام کنند.

سیستانی استقرار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شهر بهارستان را حائز اهمیت دانست و عنوان کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، زیربنای شکل گیری تفکر فرهنگی-اجتماعی جامعه است و با استفاده از ظرفیت های خوب موجود در شهر بهارستان باید زمینه برای استقرار آن در این شهر فراهم شود.

وی افزود: ظرف یک هفته آینده، نشستی با حضور دستگاه های ذی مدخل تشکیل و تصمیمات لازم پیرامون واگذاری زمین کانون پرورشی کودکان و نوجوانان و دیگر مشکلات مربوطه اتخاذ گردد.

فرماندار اصفهان با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت در بهارستان بالاتر از میانگین شهری است و ۲۰ هزار دانش آموز در شهر بهارستان ساکن هستند، اظهار داشت: فضای آموزشی در این شهر محدود است و دستگاه های ذی مدخل ظرف چند روز آینده نسبت به تشکیل نشستی پیرامون تکمیل دو مدرسه نیمه تمام و تعیین تکلیف یک مدرسه استیجاری در بهارستان اقدام نمایند.

سیستانی افزود: باتوجه به پیشرفت شهر بهارستان، برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت درخصوص فضای آموزشی در این شهر، از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی تصریح کرد: شهر بهارستان مستعد تبدیل شدن به یک بخش مستقل است و پیگیری های لازم در این خصوص با جدیت بیشتری انجام شود.

فرماندار اصفهان با تأکید بر اهمیت پیش بینی مراکز، امکانات و زیرساخت های بهداشتی و درمانی متناسب با جمعیت بهارستان، گفت: با همکاری دستگاه های ذیی مدخل و جذب و مشارکت خیرین بسترهای لازم برای رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مورد انتظار مردم این شهر فراهم و مشکلات و موانع موجود در این حوزه مرتفع گردد.

سیستانی با اشاره به اصلاح و بهسازی ورودی بهارستان، افزود: مشکلات مربوط به روشنایی، استانداردسازی و پل هوایی اتوبان خلیج فارس و جاده قلعه شور در نشستی با حضور دستگاه های ذی مدخل مرتفع و اقدامات مقتضی پیرامون اصلاح و بهسازی ورودی بهارستان صورت پذیرد.

وی اذعان داشت: اقدامات مقتضی جهت استقرار نمایندگی اداره ورزش و جوانان در شهر بهارستان انجام و زیرساخت های فرهنگی-اجتماعی بالاخص اماکن ورزشی این شهر فراهم گردد.

فرماندار اصفهان افزود: شورای ورزشی با محوریت اداره ورزش و جوانان در بهارستان تشکیل و با استفاده از ظرفیت های موجود، اقدامات لازم پیرامون ارتقاء سطح ورزش صورت پذیرد.

سیستانی همچنین تصریح کرد: مکاتباتی با صدا وسیمای مرکز اصفهان انجام و اقدامات لازم درخصوص استقرار دفتر واحد خبر برای پوشش اخبار بهارستان انجام گردد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا