هیچ سربازی در وزارت دفاع کرونا نگرفته است

معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع با بیان اینکه پادگان‌ها از لحاظ بهداشتی در وضعیت بسیار خوبی است، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز هیچ سربازی در وزارت دفاع کرونا نگرفته است.

به گزارش ارک خبر،امیر سعید شعبانیان معاون هماهنگ کننده وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در سیزدهمین جشنواره حضرت علی اکبر (ع) جوان سرباز وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای که صبح امروز (یکشنبه) در مرکز همایش امام علی (ع) شهرک امام خمینی (ره) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: نیروی انسانی نقش بی‌بدیلی در پیشرفت کشور دارد و حضور جوانان پرشور توانمند و تحصیل‌کرده در نیروهای مسلح تحت عنوان سرباز موجب حفظ و تقویت بنیه دفاعی و امنیتی و تکمیل نیازهای مأموریتی نیروهای مسلح می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره حضرت علی اکبر (ع) فرصت مناسبی برای ارج نهادن به جایگاه سرباز، برخلاف گسترش روز افزون تهدیدها و دشمنی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران و خدمت سربازی در کشور فراهم آورده است.

معاون هماهنگ‌کننده وزارت دفاع هدف برگزاری این جشنواره را موجب ارتقای جایگاه سربازی دانست و گفت: تقویت روحیه و انگیزه سربازان در خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تجلیل از تلاش ارزنده کارکنان وظیفه در اجرای ماموریت‌های نیروهای مسلح و همچنین افزایش منزلت اجتماعی خدمت وظیفه و تقویت ارتقاء جایگاه سربازی از جمله اهداف ما در برگزاری این جشنواره است.

امیر شعبانیان در ادامه با تاکید بر اینکه محیط پادگان‌ها و مراکز آموزشی نیروی‌های مسلح از لحاظ بهداشتی در وضعیت بسیار خوبی است، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز هیچ سربازی در وزارت دفاع کرونا نگرفته است.

امیر شعبانیان با اشاره به محورهای جشنواره جوان سرباز گفت: سرباز، دفاع، امنیت، اقتدار ملی، وظیفه شناسی، نظم، دین داری، سازندگی و تفکر بسیج از جمله محورهای این جشنواره است.

وی افزود: در این مراسم از ۱۲ فرمانده نمونه، خانواده معزز ۵ شهید سرباز، ۵ رده برتر در موضوع نگهداشت و برخورد مناسب با کارکنان وظیفه تجلیل می‌شود.

امیر شعبانیان خاطر نشان کرد: جشنواره فرهنگی هنری جوان سرباز با فراخوان توسط وزارت دفاع و با دریافت آثار فرهنگی و هنری در ۹ رشته شعر، فیلم کوتاه، خوشنویسی، نقاشی خط، کاریکاتور، خاطره نویسی، دلنوشته، کتابخوانی، مقاله نویسی با محوریت ۱۴ موضوع برگزار شد و از بین ۱۱۸۰ اثر رسیده تعداد ۱۲۰ اثر منتخب و برگزیده از نیروهای مسلح پس از داوری آثار با حضور داوران برجسته و شناخته شده کشوری برگزار که در نهایت تعداد ۲۷ اثر بعنوان نفرات برتر اول تا سوم در هر رشته انتخاب و از آنان تجلیل می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا