تدابیر مناسب برای پایدارسازی سکونت‌گاه‌های روستایی اتخاذ شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی خواستار اتخاذ تدابیر مناسب و همکاری دستگاه‌های مسئول برای پایدارسازی سکونت‌گاه‌های روستایی شد.

ارک خبر- جواد رحمتی در جلسه کارگروه امور زیربنایی، توسعه شهری و روستایی، آمایش سرزمین و محیط زیست استان، با اشاره به اهمیت پایدارسازی سکونت‌گاه‌های روستایی، گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر، اقدامات بسیار خوبی در ارتباط با توسعه زیرساخت‌های خدماتی در روستاها انجام شده که باعث افزایش انگیزه روستاییان به سکونت در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها شده است.

وی اظهار داشت: طرح توسعه پایدار منظومه‌های روستایی از جمله طرح‌هایی است که اجرای آن نیازمند نگرش جامع، برنامه ریزی کاربردی و توسعه‌محور و همکاری و هم‌افزایی کامل دستگاه‌های مسئول است.

رحمتی با بیان اینکه هر برنامه توسعه‌ای، بهتر از بی‌برنامگی است، گفت: اجرای برنامه‌ریزی‌ها باید در قالب یک برنامه زمان‌بندی مشخص و هماهنگ پیش رفته و نیازی از جامعه را مرتفع سازد وگرنه تاثیر مطلوب را به همراه نخواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: استقرار و مکان‌یابی پروژه‌های روستایی نیز باید به شکلی باشد که به تعداد بیشتری از مردم، خدمات‌رسانی کرده و پاسخگوی نیاز چندین روستا باشد.

رحمتی همچنین بر لزوم توجه به توسعه اشتغال‌زایی در روستاهای استان با توجه به ظرفیت و مزیت نسبی هر روستا شد.

توجه به تبعات اجتماعی اجرای پروژه‌های روستایی، ترویج گردشگری روستایی، توسعه اجرای پروژه‌های منطقه‌ای، تشویق مردم و بخش خصوصی به مشارکت در ایجاد زیرساخت‌های روستایی از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا