آغاز به کار ۱۶۷ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در آذربایجان شرقی

تبریز- مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: ۱۶۷ مرکز مثبت زندگی بهزیستی در آذربایجان شرقی به صورت ویدیو کنفرانس توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

به گزارش ارک خبر،فرگل صحاف در حاشیه افتتاح این مراکز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان این‌که ۱۶۷ مرکز مثبت زندگی در استان با ۴۶۰ نفر پرسنل آغاز به کار کرد، اظهارکرد: ۷۵ هزار پرونده‌ی مددجویان بهزیستی به مراکز مثبت زندگی استان واگذار شده و به طور الکترونیکی ثبت شده‌اند.

با اشاره به اهداف راه اندازی مراکز مثبت زندگی استان، تشریح کرد: تسهیل در ارائه‌ی خدمات به مددجویان مناطق شهری، روستایی و کم‌تر توسعه یافته و آسیب زا، خانواده محوری، مددکارمحوری، توسعه‌ی دولت الکترونیک و ارائه‌ی تمامی خدمات به صورت الکترونیک از اهم اهداف راه اندازی این مراکز است.

وی با بیان این‌که با راه اندازی این مراکز، ۲۲ خدمت به صورت الکترونیک ارائه می‌شود، گفت: توسعه خدمات ازمردم به مردم نیز از اهداف دیگر این مراکز است، طبق فرموده‌ی مقام معظم رهبری باید تمامی خدمات بهزیستی در سطح کشور گسترش داده و از مردم برای ارائه‌ی این خدمات بیشتر استفاده شود.

وی بیان کرد: با توجه به این‌که ۴۶۰ نفر پرسنل مددکار و روانشناس در این مراکز مشغول به کار هستند، تمامی خدمات در کم‌ترین زمان به مددجویان ارائه خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به فعالیت ۶۲ مرکز مثبت زندگی در تبریز، گفت: برنامه‌های پیشگیری و آموزش مهارت‌های زندگی و۲ غربالگری معلولیت‌های بینایی و شنوایی برای مددجویان در این مراکز انجام می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا